Już rozdają "Szlachetne Paczki"

ePiotrkow Sobota, 08 grudnia 20125 2596
Przez cały dzisiejszy i jutrzejszy dzień wolontariusze będą rozwozić zebrane dary do najbardziej potrzebujących rodzin z powiatu piotrkowskiego. Tegoroczna akcja "Szlachetnej Paczki" dobiega już końca.

- Osoby, którym pomagamy, są z Piotrkowa i z czterech gmin powiatu: Gorzkowic, Rozprzy, Moszczenicy i Sulejowa. Jest 20 wolontariuszy. Są to studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, nauczyciele, osoby poszukujące pracy, a także dwóch prywatnych przedsiębiorców.

 

Rodziny, które zostały zakwalifikowane do naszego projektu to osoby ubogie, chore, niepełnosprawne, samotnie wychowujące dzieci, a także osoby starsze i samotne. Odwiedziliśmy 40 rodzin i postanowiliśmy pomóc 31, które spełniały określone kryteria. Poznaliśmy te osoby i ich problemy - mówi Oskar Kuliński, lider projektu rejonu Piotrków.

- Studenci UJK zrobili dwie paczki dla dwóch rodzin. Uczniowie piotrkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali dla jednej z rodzin 15, a dla innej aż 16 paczek. Obecnie mamy w magazynie paczki od 14 darczyńców. Jeżeli są to większe przedmioty np. lodówka, pralka czy kuchenka gazowa zawozimy je bezpośrednio do tych rodzin - dodaje Oskar.

 

W paczkach znalazły się m.in. żywność, środki czystości, słodycze dla dzieci, odzież i obuwie zimowe. Lista potrzeb tych rodzin bywa różnorodna. Niektórzy darczyńcy zasponsorowali potrzebującym węgiel, inni podarowali przedmioty o wartości głównie emocjonalnej.

Rozdawanie paczek potrwa przez cały weekend.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mario ~mario (Gość)10.12.2012 16:49

Tym bardziej słowa pochwały dla wolontariuszy, że mimo iż urząd miasta olał akcję, to dali sobie radę i pomogli tylu rodzinom!

00


Albatros ~Albatros (Gość)09.12.2012 08:11

Pan prezydent Ch. poza finałem!

00


anna.grunwald@grunwald.org.pl ~anna.grunwald@grunwald.org.pl (Gość)09.12.2012 01:17

W tej akcji nie chodzi o to, kto kogo popiera,tylko o to, czy masz dobrą wole i chęć, żeby coś dać, od siebie. Popieram akcję i duże brawa dla WOLONTARIUSZY !!!!!

00


franula ~franula (Gość)08.12.2012 19:21

I to jest akcja warta pochwały! Trzymajcie tak dalej! Szkoda tylko że opływajacy w luksusy księża i biskupi tak mało biednym pomagają!

00


jan ~jan (Gość)08.12.2012 18:32

A czy Chojniak nie postawił Wam warunku, że to wszystko musi być pod jego patronatem?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat