Już ponad 80 osób w piotrkowskiej noclegowni

Strefa FM Wtorek, 15 listopada 201612 5639
Coraz dłuższe noce i coraz niższe temperatury -- trudny okres dla osób bezdomnych dopiero się rozpoczął, a powoli nadchodzi zima. W piotrkowskim ośrodku przy ulicy Wroniej zatrzymało się w tej chwili ponad 80 osób, ale kierownictwo zapewnia, że jest w stanie przyjąć więcej osób bez dachu nad głową.

- W tej chwili na ośrodku przebywają 82 osoby (70 mężczyzn, 12 kobiet - przyp. red.) Możemy przyjąć do 100 osób leżących na łóżkach, a w razie potrzeby jeszcze więcej - tłumaczy Piotr Kindilchi, kierownik ośrodka. - Liczba osób delikatnie wzrasta. Służby porządkowe przywożą takie osoby. Przyjmujemy wszystkich, chyba że stan zdrowia takiej osoby nie pozwala na przyjęcie do ośrodka, bo życie jest zagrożone - dodaje. 

 

W ośrodku prowadzona jest terapia dla osób uzależnionych od alkoholu i innych używek. Policja i pozostałe slużby apelują, by nie być obojętnym wobec osób szczególnie zagrożonych wychłodzeniem organizmu - gdy spotkamy taką osobę, wystarczy tylko jeden telefon pod: numery 112 lub 997 (na policję) lub 986 (do straży miejskiej), by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc13 gosc13ranga15.11.2016 17:23

czytamte komentarze i złośc mnie bierze dlzczego noclegownia jest pensjonatem dla ludzi którzy mieszkają tam przez wiele lat a nie dla bezdomnych ,których los strasznie doświadczył Czysta prywata kierownik mieszka na stałe i wielu innych UM cały czas finansuje ich z naszych podatków co na to pan Prezydent czy ma czyste sumienie wątpię NIK powinien sprawdzić co tam się dzieje

66


łukasz moszczenica ~łukasz moszczenica (Gość)15.11.2016 16:13

no to tradycyjnie kto za odwołaniem prezentera ch....niaka i jego świty łapka do góry a kto za postawieniem łapka na dół..... czy ktoś wie co urząd zrobił dla najuboższych mieszkańców ptb?

1312


Ktoś2 ~Ktoś2 (Gość)15.11.2016 22:52

Ubrania darowane na noclegownie najpierw przechodzą "selekcję" osób tam pracujących i mało co trafia do potrzebujących, a jak już to absolutnie nie biorą pod uwagę rozmiaru ubrania - z cyklu "ciesz się, że w ogóle dostałeś..
Przykre, ale prawdziwe..

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat