Juwenalia wracają na Krzywdę

Tydzień Trybunalski Niedziela, 08 kwietnia 201833 10680
Na początku czerwca miastem zawładną studenci. Póki co trwają przygotowania do tegorocznych juwenaliów. Co ciekawe, święto studentów wraca do centrum miasta.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Po kilku latach juwenalia wracają do amfiteatru miejskiego przy ul. Słowackiego. - Zdecydowaliśmy się podnieść rangę tego wydarzenia, zachęcić wszystkich studentów i pokazać się miastu. Postanowiliśmy wyjść z terenu naszego boiska, przez co byliśmy ograniczeni. Poza tym mieszkańcy okolicznych bloków skarżyli się na hałas. Z pomocą Urzędu Miasta oraz wielu partnerów, możemy poszerzyć spektrum naszych atrakcji. Juwenalia w amfiteatrze to już pewna tradycja, do której chcieliśmy powrócić - mówi Dominika Juszczak, przewodnicząca samorządu studentów piotrkowskiej filii UJK.

 

Tym samym pochód studencki sprzed uczelni zawędruje w serce Piotrkowa. -  Nie będzie to krótki spacer wokół boiska, tylko faktycznie tradycyjny, barwny korowód, gdzie będziemy angażować wszystkie kierunki - dodaje Dominika Juszczak.

 

Tegoroczne juwenalia będą połączone z Urodzinami Ulicy Słowackiego, które odbędą się 1-3 czerwca. - Przykładowo na Dzień Dziecka będziemy angażować kierunki związane z pedagogiką, aby przygotowały atrakcje. Będzie festiwal kolorów, o którym już jest głośno oraz food trucki i studenckie grillowanie - dodaje przewodnicząca samorządu.


Zainteresował temat?

18

2


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.06.2018 07:01

Jak co roku w Piotrkowie dziadostwo!!!!!! To w małych wsiach lepiej jak w Piotrkowie !!!!

20


okok ~okok (Gość)08.04.2018 09:57

Korzyść z tego taka, że służby miejskie, oraz Policja, Straż Miejska, Pogotowie, PSP i inne, będą musiały pracować na pełnych obrotach i w zwiększonej liczebności, za co niestety nie zapłacą studenci.
O utrudnieniach w ruchu drogowym i stratach w mieniu, które pokryje finalnie miasto nie wspomnę ;)

818


gość ~gość (Gość)09.04.2018 06:49

Przyjadę jak będą Fakiry, że swym haryzmatycznym wokalistą.

102


Pati ~Pati (Gość)09.04.2018 21:13

Jestem członkiem samorzadu studentów, wiem, że Nasza uczelnia nie ma dobrej opinii ale dlaczego wyrażają ja osoby które nawet matury nie maja? hmm staramy sie zrobic coś dla studentów i dla ludzi z Piotrkowa, licze na fajne przywitanie jesteśmy NOWI i chcemy pokazać coś nowego;p a WY zamiast krytykowac wpadnijcie i bawcie się RAZEM z NAMI bo w ludziach wszytskich nie tylko w studentach siła:D do czerwca ;D

53


Smutna prawda ~Smutna prawda (Gość)08.04.2018 12:51

A gwiazdą wieczoru będzie? Pan phezydent czy moze jakis piotrkowski zespol?? Juwenalia ratowane jak sie da pod przykrywką... polaczenie z ur ul Słowackiego.
Studenci od paru lat na slowo Juwenalia = ucieczka do domu.
Pamiętam jak kiedyś nawet w Piotrkowie się działo: Video, Pezet, Oddział zamknięty etc, Hades zyl , mikrus, i olimp a teraz? Jest tam jak w grobowcu.

121


gość ~gość (Gość)09.04.2018 09:40

Czy naprawdę tak trudno zajrzeć do słownika? Charyzma... zaiste, jaki poziom uczelni, takie i komentarze...

52


derty ~derty (Gość)08.04.2018 21:25

to w PT są jakieś studia ??? A gwiazda wieczoru to kto ??? Fakiry ???

111


gość ~gość (Gość)08.04.2018 15:17

Fajna ta myszka bez cyngli

61


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)08.04.2018 20:50

Juwenalia zawsze były na Jaju,wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy,brawo!

111


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)08.04.2018 18:44

Kiedyś byli studenci i juwenalia ,teraz ta wiocha wymiera, młodzi mający trochę ambicji wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszego życia, zostają ci co robotę mają po znajomości albo na magazyn jak nie masz pleców, ot takie realia?

162


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat