Juniorzy z Piotrkowa znów nie mieli sobie równych

Wtorek, 01 marca 20161
Badmintoniści Kolejowego Klubu Sportowego Ruch Piotrków Trybunalski zdominowali Grand Prix Polski - Carpatia Bad, juniorzy Karolina Władzińska i Mateusz Danielak zdobyli podczas tej imprezy aż 5 złotych medali. To kolejny juniorski turniej (U 19), w którym podopieczni Doroty Danielak nie mieli sobie równych.

Turniej w Przemyślu, był trzecim z czterech, zorganizowanym w ramach Grand Prix Polski. Trzy złote medale (w mikście, singlu i w deblu) wywalczyła tam Karolina Władzińska. W finale gry pojedynczej, Karolina wygrała 2:0 (21:10, 21:9) z Kornelią Marczak (Plesbad Pszczyna). Drugie złoto podopieczna Doroty Danielak zdobyła w deblu, grając w parze z  Zuzanną Glijer (Orlicz Suchedniów), zawodniczki pokonały w najważniejszym pojedynku  2:1 (21:12, 18:21, 21:12) parę Magdalena Machink/Kornelia Marczak (Orbitek Straszęcin/Plesbad Pszczyna). Trzeci złoty medal zawodniczka piotrkowskiego klubu wywalczyła w grze mieszanej ze swoim klubowym partnerem, Mateuszem Danielakiem. W finale ta para wygrała z mikstem Patryk Kopeć/Magdalena Machnik (Stal Nowa Dęba/Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:14, 21:14).

Mateusz Danielak zdobył także złoty medal w grze pojedyńczej.  W finale piotrkowianin pokonał po emocjonującym meczu Michała Kikosickiego (KU AZS UM Łódź) 2:1 (16:21, 21:11, 21:19). Luty jest dla piotrkowskiego zawodnika niezwykle udanym miesiącem, wcześniej po raz pierwszy w swojej karierze wygrał Ogólnopolski Turniej Elity, pokonując w finale 2:1 (9:21, 21:12, 21:17) Jacka Kołumbajewa (AZSUW Warszawa) . Mateusz wywalczył podczas tej imprezy również złoto w grze podwójnej. Mateusz Danielak i Michał Szymczak (KS Chojnik Jelenia Góra) pokonali 2:0 (21:18, 23:21) deblistów Jacka Kołumbajewa i Jana Rudzińskiego (AZSUW Warszawa).

Podczas ostatniego turnieju z cyklu Grand Prix piotrkowscy juniorzy nie wystąpią, ponieważ dwa tygodnie później w Białymstoku odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów, do których zawodnicy Ruchu chcą się odpowiednio przygotować, wezmą natomiast udział w Mistrzostwach Polski Województw Drużyn Mieszanych, które odbędą się w marcu w Głubczycach.