Juniorki Piotrcovii będą grać więcej?

ePiotrkow Wtorek, 06 lutego 201821 3791
Kilka dni temu pisaliśmy o nienajlepszym występie młodych piłkarek Piotrcovii podczas turnieju zorganizowanego w ramach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek, piotrkowianki przegrały wszystkie trzy spotkania. Trenerki podkreślały wówczas, że to efekt braku doświadczenia, po czym zaapelowały do działaczy, aby ci pomogli to zmienić. Co na to członkowie Zarządu?
Fot.: MKS Piotrcovia

Bez systemowych rozwiązań sytuacji raczej nie uda się poprawić, dlatego trenerki liczą na wsparcie działaczy.

 

 - Dziewczyny niestety przegrały ostatni turniej brakiem doświadczenia, popełniły też zbyt dużo błędów, ale to kwestia ogrania. Powinniśmy zadbać o te dziewczęta, bo mogą nam uciec do innych klubów. Są bardzo dobre, myślę, że mamy świetne zaplecze dla seniorskiego zespołu Piotrcovii. Wszystko w rękach działaczy - powiedziała Anna Kalinowska, która wraz z Ewą Więcek trenuje młode, piotrkowskie zawodniczki.

 

Podczas lipcowej konferencji prasowej, zorganizowanej przed rozpoczęciem obecnego sezonu działacze zapewniali, że zamierzają zgłosić zespół juniorski do II ligi. Miał się on składać z zawodniczek Piotrcovii i reprezentantek klubu z Tomaszowa Mazowieckiego, w ostatniej chwili tomaszowianie mieli się jednak wycofać i zespół nie powstał. Być może w przyszłym sezonie się uda, ostatecznie można przecież spróbować to zrobić własnymi siłami.

 

 - My dalej chcemy inwestować w ten zespół, zastanawiamy się co zrobić, aby te dziewczęta zdobywały niezbędne doświadczenie. Obecnie rywalizują w łódzkiej grupie ligi międzywojewódzkiej, w której grają tylko cztery zespoły, a to oznacza, że sezon kończy się po sześciu meczach. Być może rozwiązaniem byłoby połączenie grupy łódzkiej z warszawską. Naprawdę zależy nam na tym, żeby te zawodniczki mogły kiedyś występować w seniorskim zespole. Pamiętam przecież, gdy kilkadziesiąt lat temu Piotrcovia, złożona tylko z wychowanek awansowała do obecnej Superligi - powiedział Witold Kopertowski, członek Zarządu MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

 

Niebawem dwie najlepsze zawodniczki Piotrcovii przeniosą do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, tam będą trenować w towarzystwie najzdolniejszych juniorek w kraju. Działacze liczą na to, że później zasilą seniorską drużynę Piotrcovii. Juniorski zespół niewątpliwie ma duży potencjał, niektóre zawodniczki są regularnie powoływane do reprezentacji Polski, natomiast podczas treningów klubowych piłkarki doskonalą swoje umiejętności pod okiem Ewy Więcek i Anny Kalinowskiej, które w 1993 roku poprowadziły Piotrcovię do mistrzostwa Polski. Chyba każdy kibic chciałby, żeby obecne wychowanki też pomogły piotrkowskiemu zespołowi w zdobyciu kolejnego medalu...

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

szkoda ~szkoda (Gość)07.02.2018 19:01

Szkoda tego wszystkiego! Ten Zarząd powinien natychmiast podać się do dymisji i nigdy więcej nie działać w tym Klubie. Jak można znowu pisać takie głupoty, dobrze wiemy, że nic nie zrobią Pan Kopertowski, urwał się z choinki, już dawno powinien schować się i nie wychylać, bo tego paplania słuchać się już nie da od wielu lat. Ten Pan nigdy nic nie zrobił oprócz czczego gadania. W tym Klubie tylko gadają, a nie działają. Mają ciągle pretensje do innych sami nic nie robiąc, bo przecież Piotrcovii to się należy bo w ogóle istnieje, a my rodzice jak chcemy aby nasze dzieci były zdrowe i rozwijały swoje pasje, musimy dokładać pomimo tego, że klub dostaje dotację z UM na dzieci.

31


obiektywny piotrkowianin II ~obiektywny piotrkowianin II (Gość)09.02.2018 19:49

Rozwiązanie problem jest jedno skoro nikomu nie by potrzebny SMS dziewcząt w naszym mieście. Stworzyć lokalną namiastkę takiej szkoły, może w nr 16 (niezbędne uzupełnienie boiska szkolnego o bieżnię min. 60m). Trzeba jednoznacznie rodzicom wyjaśnić, ze wyczynowa piłka ręczna to nie jest zabawa rekreacyjna dla wszystkich i do takiej szkoły może być przyjęta dziewczyna po zaliczeniu stosownych testów oczywiście z jak największą liczebnością (może zaangażować w to ościenne miast, miasteczka, gminy) . Testy sprawnościowe: koordynacja ruchowa, szybkość, siła i warunki fizyczne winny być decydujące a nie tylko operatywność rodziców. Przypomnę że najwybitniejszy piłkarz ręczny w historii Piotrkowa Lesław Dziuba został wyłowiony podczas takiego testu. Może poszukać w tym zakresie porady Pana Kazimierskiego i Laskowskiego którzy pamiętają czasy tworzenia się od postaw mistrzowskiej drużyny Piotrcovii. Coś co można to trzeba robić a nie czekać na mannę z nieba a nuż zadziwimy Polskę po raz drugi.

10


małgosia ~małgosia (Gość)09.02.2018 20:13

Kopertowska to była i jest ikoną i legendą Piotrcovii w przeciwieństwie do ...........!

10


~gość ~~gość (Gość)09.02.2018 19:57

dobrymi chęciami to jest piekło wyłożone

20


gość ~gość (Gość)07.02.2018 20:19

Proszę o informacje które zawodniczki są regularnie powoływane do reprezentacji Polski ?

01


gość ~gość (Gość)06.02.2018 14:01

Zarządzie do roboty!
Żeby nie było jak z Czekalą.
Teraz powstaje pytanie: dlaczego w Piotrkowie nie ma SMS w piłce ręcznej kobiet!!??????
Dziewczyny powodzenia!

32


leki ~leki (Gość)06.02.2018 17:01

od lat Klub ma w d... szkolenie młodzieży , tylko upór Kalinowskiej spowodował powstanie w PT tzw. OSPR . Koszty szkolenia ponosi SP2 czyli miasto PT. Hala , pensje , treningi , klasy sportowe , wyjazdy - wszystko po stronie szkoły , miasta i rodziców. Teraz kiedy zrobił się szum , Klub próbuję wyjść z twarzą i wykonuje irracjonalne ruchy. Opowieści działaczy o tym że teraz już im zależy należy włożyć między bajki. Za miesiąc wszystko ucichnie i Piotrcovia znów dzieci i młodzież będzie miła w..............

61


gość ~gość (Gość)07.02.2018 16:45

Zastanawia mnie dlaczego podkreślone jest ze dwie najlepsze zawodniczki. Inne które nie kontynuują swojej kariery gdzie indziej bo nie dostały takiej szansy nie są juz najlepsze w drużynie? Pragne zauważyć ze na ich tytuł ?najlepszych? na boisku pracują tez inne dziewczęta, bo jak wiadomo, to sport drużynowy :)

20


gość ~gość (Gość)07.02.2018 14:52

Proponuję ten artykuł przeanalizować w kontekście artykułu o stypendiach. I wszystko jasne....

01


dyzio marzyciel ~dyzio marzyciel (Gość)06.02.2018 22:01

Każdy kibic by chciał ale nie zarząd , kibice im podpowiadają, oni biorą podpowiedzi za własne i raptem dwie zawodniczki wysyłają do SMS czyli za 10 lat będzie szansa na skompletowanie drużyny, dlaczego nie zaczęto tego robić 10 lat wcześniej. A jaka jest gwarancja czy w ogóle zaczną coś działać prędzej powstanie nowy "Relax" i na mecze dziewczyn zacznie przychodzić 130 widzów. ( z badań wynika ze nowe obiekty zwiększają widownie o 30%) a może i trochę więcej bo będzie nowe nagłośnienie z izolowanymi ścianami i sufitem dla imprez artystycznych.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat