Julita Furczyńska - nauczyciel na medal

ePiotrkowRegion Wtorek, 04 grudnia 201831 7023
Najlepsza w powiecie piotrkowskim, piąta w całym województwie łódzkim – tak uczniowie oceniają Julitę Furczyńską, polonistkę z ZS CKP w Bujnach, mieszkankę gminy Wola Krzysztoporska, która dzięki ich głosom wygrała powiatowy etap plebiscytu „Nauczyciel na Medal”.

Skończyła dwa kierunki – filologię polską i informatykę finansowo-bankową. Jest też egzaminatorem maturalnym. Dla uczniów jest nie tylko nauczycielem, ale i prawdziwym wychowawcą. Kiedy trzeba – zostaje po lekcjach, by rozmawiać na trudne tematy. A kiedy indziej - żeby podszlifować wiadomości uczniów przed maturą. – Przyznaję, jestem wymagająca, ale staram się też rozumieć uczniów, ich emocje i czasem trudne życiowe sytuacje. A jako polonistka robię wszystko, by uczniowie chcieli słuchać i rozumieć, no i przede wszystkim czytać – mówi Julita Furczyńska, która w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” organizowanym przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany” zajęła I miejsce w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim w kategorii „nauczyciel szkół ponadpodstawowych”.

 

Warto dodać, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach, jako jedyna szkoła w powiecie piotrkowskim, była licznie reprezentowana. Do I etapu zgłoszono aż 4 nauczycieli: Julitę Furczyńską (nauczycielkę języka polskiego i wiedzy o kulturze), Helenę Misztelę (nauczycielkę przedmiotów zawodowych), Edytę Owczarek (nauczycielkę geografii i biologii) oraz Zbigniewa Parnaka (nauczyciela języka angielskiego). Ostatecznie zwyciężyła Julita Furczyńska, a trzecie, również wysoko punktowane miejsce, zajęła Edyta Owczarek (zdobywczyni I miejsca w zeszłorocznym plebiscycie na Nauczyciela Roku).

II - wojewódzki etap konkursu zakończył się 12 listopada 2018. Julita Furczyńska zajęła tam wysokie 5 miejsce.

 

Gratulujemy nagrodzonym pedagogom!

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (31)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość ~gość (Gość)17.12.2018 21:44

Myślałem że ten plebiscyt to fajna sprawa ale niestety myliłem się zgłosiłem swojego kandydata a tu zawiść zazdrość dyskredytacja mojego kandydata jakieś protesty składane co do mojego kandydata a jak się okazuje nauczyciel który wygrał tak naprawdę nie utrzciwie nie powinien być nawet nauczycielem jest arogancki nie ma kompetencji jest chamski nominacja i nagroda tego nauczyciela to jak doping w sporcie sam siebie zgłosił i sam na siebie głosował to nie była zetelna ocena nauczyciela to nie jest walka ferplay a wlasciwie co można sie spodziewać po po pseudo uczelni

01


gość ~gość (Gość)17.12.2018 20:21

Brawo brawo się zgłaszamy i sami na siebie głosujemy jak może wygrać nauczyciel plebiscyt który nie ma autorytetu wśród uczniów rodziców i nauczycieli

01


wrrrryyyy ~wrrrryyyy (Gość)06.12.2018 15:26

każdy mógł zgłosić swojego kandydata i oddać na niego głosy, czemu tego nie zrobiliście? mogliście docenić swojego nauczyciela, my to zrobiliśmy :)

21


jolkajolka ~jolkajolka (Gość)06.12.2018 13:46

dla mnie najfajniejszy nauczyciel w tej szkole, każdy musiał umieć, ale to przecież nie religia czy podstawy przedsiębiorczości (każdy wie o co chodzi)

21


gość ~gość (Gość)06.12.2018 13:12

Oj chyba komentują sami piątkowi uczniowie.... Śmieszne :)

22


gość ~gość (Gość)05.12.2018 17:36

Moja ulubiona nauczycielka z lat technikum, faktycznie wymagająca i uczniowie narzekali, ale ja zawsze ja bardzo dobrze wspominam !
W przeciwieństwie do P. Miszteli ...

21


Rafonix ~Rafonix (Gość)06.12.2018 12:27

Szkoła super, bardzo miło ją wspominam. Nauczycielka bardzo subiektywna, potrafi się uwziąć jeśli kogoś nie lubi, jak to było z moimi kolegami.

11


Grażyna ~Grażyna (Gość)06.12.2018 12:22

Może i dobrze uczy, ale czy sprawiedliwie ocenia ?

11


gość ~gość (Gość)06.12.2018 05:11

Świetna osoba i nauczyciel, bardzo dobrze przygotowuje do matury

12


gość ~gość (Gość)05.12.2018 20:03

Moja ulubiona nauczycielka z lat technikum, faktycznie wymagająca i uczniowie narzekali, ale ja zawsze ja bardzo dobrze wspominam !
W przeciwieństwie do P. Miszteli ...

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat