Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzepczowie

Region Wtorek, 11 września 20181 2340
Jak potrzebna jest umocniona tradycją strażacka służba przekonujemy się w czasie katastrof, pożarów i wielu innych nieszczęść. Strażacy ochotnicy niosą wtedy bezinteresowną pomoc z narażeniem własnego zdrowia i życia. Ochotnicza Straż Pożarna wpisała się w historię i krajobraz gminy Grabica. Rzesza strażaków ochotników każdego dnia gotowa jest walczyć z żywiołem i siłami natury, ale także wspierać kultywowanie tradycji i działać na rzecz lokalnych społeczności.

Ładuję galerię...

Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzepczowie świętowano 8 września. O godz. 14.00 w kościele parafialnym w Krzepczowie rozpoczęła się msza święta, którą celebrował wojewódzki kapelan Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej ksiądz Adam Stańdo, jednocześnie członek tej jednostki. Po mszy poczty sztandarowe i pododdziały OSP przemaszerowały na plac przy remizie OSP. Sztandar jednostki został udekorowany najwyższym odznaczeniem - Złotym Znakiem Związku OSP RP. Na setne urodziny jednostki przyjechało wielu gości m.in. członek Zarządu Głównego Związku OSP RP nadbrygadier Tadeusz Karcz, członkowie Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Grabicy, wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński, przewodniczący Rady Gminy Grabica Dariusz Kalisiak, radni gminy, przedstawiciel starosty i radny powiatu Sylwester Ossowski, komendant Komisariatu Policji w Grabicy podinsp. Krzysztof Pabich.

 

Krzysztof Kuliński podkreślił wiekową historię i tradycję OSP Krzepczów, w tym rolę strażaków ochotników. Podziękował im za ofiarność i trud w wypełnianiu swoich obowiązków, za pełną gotowość i zdecydowaną postawę.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość ~gość (Gość)11.09.2018 09:07

Nowy wóz by się przydał

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat