artykuł sponsorowany

Język angielski dla dzieci - kiedy zacząć naukę i jaką metodę wybrać?

Piątek, 19 lutego 2021 522
Konieczność porozumiewania się w języku angielskim dotyczy już nie tylko sfery zawodowej pracowników dużych korporacji. Za sprawą możliwości swobodnego poruszania się po całym świecie, z osobami mówiącymi w tym języku można się spotkać na każdym kroku. Z tego powodu język angielski dla dzieci stał się obiektem zainteresowania wielu rodziców.

 

Zajęcia z angielskiego prowadzone są już w przedszkolach, a nawet żłobkach. Dziecięcy mózg od samego początku nastawiony jest na rozwój, dlatego już nawet kilkunastomiesięczne dzieci chłoną wiedzę z ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem. Ważne jest jednak, aby wiedza ta była przekazywana dzieciom w sposób dla nich atrakcyjny i odpowiedni do wieku oraz umiejętności maluchów.

 

Kiedy zacząć naukę angielskiego?

 

Nie ma jedynej i najlepszej granicy wieku, od której warto rozpocząć naukę języka obcego. Wielu specjalistów podkreśla jednak, że im wcześniej tym lepiej, dlatego w niektórych szkołach językowych język angielski dla dzieci prowadzony jest już dla grup dwulatków! W tym wieku dzieci zaczynają mówić, a ich aparat mowy jest na tyle elastyczny, że łatwo jest im wypowiadać nawet trudne słowa w obcym języku. Co więcej, nauka angielskiego już od najmłodszych lat poszerza horyzonty malucha, pobudza naturalną potrzebę komunikacji i pozwala ćwiczyć pamięć. Wielu rodziców obawia się, że tak wczesne wprowadzenie nauki języka obcego zaburzy naukę języka ojczystego. Obawy te są jednak zupełnie bezpodstawne - nauka dwóch lub nawet więcej języków jednocześnie ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka i podnosi jego umiejętności komunikowania się.

 

Język angielski dla dzieci w formie zabawy

 

Nauka języka angielskiego w przypadku dzieci przebiega zupełnie inaczej, niż u dorosłych. Już od wielu lat wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a wiedza ta pozwala dobierać najskuteczniejsze metody nauczania. Język angielski dla dzieci jest więc formą zabawy, która dla maluchów jest bardzo przyjemna, a jednocześnie mobilizująca do pozyskiwania nowych wiadomości i umiejętności. Dzieci biorą udział w grach zespołowych, konkursach i innych formach rywalizacji, śpiewają piosenki, rozwiązują zagadki obrazkowe lub słuchają bajek. Kilkuletnie maluchy, które potrafią już pracować z książkami, mogą również uczyć się ze specjalnie dla nich przygotowanych materiałów dydaktycznych - kolorowych, pachnących i przyciągających wzrok książek, dzięki którym nauka przynosi jeszcze lepsze efekty i jest dla dziecka przyjemna i ciekawa.

 


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat