Jeszcze w maju zlikwidują przejazd na Twardosławickiej

Strefa FM Środa, 20 maja 2020, aktualizacja 20.05.2020 14:3548 12122
W piątek 29 maja zlikwidowany zostanie przejazd przez budowaną autostradę A1 w ciągu ul. Twardosławickiej w Piotrkowie. Niestety nie jest to równoznaczne z oddaniem do użytku wiaduktu na Wojska Polskiego, jak pierwotnie zakładano.

To oznacza duże zmiany i utrudnienia dla kierowców podróżujących między Piotrkowem a gminą Grabica. - Jesteśmy gotowi, jednak wyniknęły sprawy niezwiązane z naszą firmą i niestety na razie nie możemy puścić ruchu na Wojska Polskiego. W związku z tym, że zaplanowaliśmy prace, które są konieczne do realizacji po wybudowaniu wiaduktu na Wojska Polskiego i zamknięciu przejazdu na Twardosławckiej, to musimy ten obiekt w najbliższym czasie zamknąć - mówi Sylwester Wolankiewicz z firmy Budimex, który jest kierownikiem budowy odcinka A autostrady A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe.

 

O przyczynach takiej sytuacji rozmawialiśmy z inwestorem, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. - Wszystko, co blokuje możliwość oddania obiektu do użytku, to przeszkody prawne. Winowajcą jest niestety koronawirus. Potrzebne są stosowne dokumenty, czyli tzw. ZRID zastępczy, ale żeby go uzyskać musi być tzw. udział społeczny. Chodzi o raport oddziaływania na środowisko. Według wymogów prawa, dokument musi być dostępny przez miesiąc na stronie Urzędu Miasta i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Pech chciał, że w momencie kiedy ten termin się kończył, została wprowadzona procedura zamrażająca w związku epidemią. Niestety jednoznaczna opinia prawników jest taka, że musimy ten etap powtórzyć. Winy nie ponosi wykonawca, inwestor czy inne instytucje. Musimy stosować się do prawa i nie możemy go naginać. Gdy ten termin ponownie upłynie i zostaną przygotowane wszystkie dokumenty, wiadukt zostanie otwarty. Przejazd na Twardosławickiej musi być zamknięty, ponieważ wykonawca ma obowiązek do końca roku wybudować cała zachodnią jezdnię i przełożyć na nią ruch - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Na Twardosławickiej na razie zostawione będzie przejście dla pieszych pod wiaduktem. Z kolei nowy obiekt przy Wojska Polskiego będzie oddany do użytku do końca lipca. 


Zainteresował temat?

1

6


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.05.2020 21:24

Ci którzy liczyli na to, że pomimo iż wiadukt oficjalnie nie jest oddany do użytkowania, ale będzie mozna po nim jeździć, niech się czują zawiedzeni. Dzisiaj na wiadukcie postawiono betonowe zapory, więc przejazd jest niemożliwy, o ile nie jeździsz np. czołgiem.

30


Adamo ~Adamo (Gość)20.05.2020 13:36

Kpiny sobie z ludzi robią. Wszystko tak w tym kraju wygląda. Jeden wielki bajzel za który nikt nie odpowiada!

160


trevor ~trevor (Gość)21.05.2020 09:48

Po tamtej stronie Piotrkowa nie ma nic ciekawego.

08


gość ~gość (Gość)21.05.2020 07:17

ja mieszkam koło budowy i uważam że robią bardzo szybko. Ludzie po autostradach by sie jeździło to trzeba zrobić..... to wszystko jest normalne. Trochę cierpliwości.

16


Zawiedziony Zawiedzionyranga21.05.2020 08:29

Za mało się uprzykrzyli ludziom trzeba im jeszcze dosrać na koniec zanim będzie lepiej. Cały czas mam wrażenie że budowlańcy robią wszystko żeby w jak największym stopniu uprzykrzyć ludziom życie był w jazd na"rondo" od strony Rokszyc (nielegalny albo techniczny - prawda) to wysypali ze dwa samochody ziemi żeby miejscowi mieszkańcy czasami nie wjeżdżali tym wjazdem. Nie pozdrawiam pracowników i firmę Budimex

30


Rozpędzony ~Rozpędzony (Gość)20.05.2020 16:04

Jak oni się pi****lą z tą drogą to głowa boli... najpierw wiadukt na Wojska Polskiego otwarty miał być pod koniec maja, później pod koniec czerwca teraz pod koniec lipca. Wiadukty wyburzyli wszystkie i ani jeden nie jest wybudowany (z wyjątkiem tego na Wojska Polskiego) i oddany do użytku. Gratuluję firmie Budimex tempa prac...

102


gość ~gość (Gość)20.05.2020 15:13

Dlaczego nowy wiadukt nie ma zjazdów na A1? Z tego widać, że Piotrków oraz region traktowany jest przez Łódź po macoszemu!

69


~PT ~~PT (Gość)20.05.2020 22:40

Kogoś chyba... To już trzeci termin oddania wiaduktu na Wojska Polskiego. Zimy nie było i przejazdu też nie ma. Widać teraz że władzy w Piotrkowie nie ma no bo nauczyciele mają wolne.

41


gość ~gość (Gość)20.05.2020 22:25

Proponuje protest!
Piątek godz 14 mieszkańcy gminy Grabica min 50 aut. Jeździć wkoło ?mega ronda? około godzinki. Legalne nikt nikomu nic nie zrobi. A A1 stanie od Częstochowy węzła z A2 i ciekawe co wtedy mądre głowy wymyśla. Nie jestem mieszkańcem tej gminy ale przez ta zakorkowane rondo przejeżdżam dwa razy dziennie i minimum 1godz jestem przez to później w domu. A teraz jak zlikwidują światła to korek będzie od gomulina non stop.. a gdzie droga dla służb ratowniczych?

82


gość ~gość (Gość)20.05.2020 22:08

Wygaszanie przejazdu i odmrażanie wiaduktu. Tak.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat