"Jeszcze dzień ale już się ściemnia". Wystawa Stanisława Piotra Gajdy w ODA

ePiotrkow Czwartek, 07 listopada 20191 1963
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę Stanisława Piotra Gajdy "Jeszcze dzień ale już się ściemnia". Wernisaż już w piątek 8 listopada o godz. 19.00 w ODA przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa będzie czynna do 1 grudnia.

- "Jeszcze dzień ale już się ściemnia" to wystawa, która nie jest ani jubileuszowa, ani przeglądowa i mam nadzieję nie końcowa. Poprzez sztukę zanurzam się w dekadencji, w poczuciu schyłkowości i zmierzchu - mówi sam autor. - Wielu ludzi nie wyobraża sobie, jak to jest, kiedy się dojrzewa, kiedy przekracza się ten subtelny próg oddzielający młodość od starości. Jak to jest, kiedy człowiek się starzeje. Czy patrząc wstecz, dostrzega się te zdarzenia, które go sytuowały. Czy patrząc w wodę, czuje drżenie ziemi i rozumie jej ruch jednokierunkowy. Czy już wie. Ja nie wiem, ale ogromnie mnie to ciekawi. Przyglądam się sobie, osobom mi bliskim i światu.  Jeszcze jesień ale zima już się zbliża.

Stanisław Piotr Gajda urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył PWSST w Poznaniu. W latach 1990-1994 prowadził alternatywną Galerię OFF pod piotrkowskim kinem Hawana. Prowadził w latach 1995-1999 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne TRANSLACJE. Od 1999 wspólnie z Gordianem Piecem jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki INTERAKCJE. W latach 2003-2009 organizował Międzynarodowych Spotkań Rzeźbiarzy SKRZYŻOWANIA. Założyciel Grupy Artystycznej RESTAURACJA EUROPA. Zajmuje się malarstwem, performance, wideo. Ciągle uważa, że jeszcze wiele przed nim, choć powoli się ściemnia.

 

 

 

 

(materiały organizatora) 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pikkasso ~pikkasso (Gość)09.11.2019 22:09

Panie Gajda, zastanawiam się nad pańskimi słowami i doszedłem do wniosku, że - powiem to żartobliwie - wywołuje Pan wilka z lasu. A jest przecież jeszcze tyle obrazków do namalowania!

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat