Jesteś.My gotowi na PAKĘ

ePiotrkow Niedziela, 22 lutego 20153 1898
Śpiew, absurd, pomieszanie z poplątaniem, czyli „Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra” – i to wszystko śmieszne. Na tyle śmieszne, że piotrkowski kabaret Jesteś.My dostał się do półfinału PAKI i humorem walczył będzie z najlepszymi kabaretami w kraju.
Fot. Jesteś.My

Pięcioro młodych ludzi: Ania Maćkowiak, Igor Gutowski, Martyna Wołoszyn, Adam Gajda i Tymoteusz Jakubczyk, dystans do świata, teatralne doświadczenie i umiejętność obserwacji – to “skład” kabaretu Jesteś.My, który ma przed sobą kolejny sceniczny sprawdzian.

- Formalnie istniejemy od października 2011 r. Wcześniej bawiliśmy się bardziej w kabaret, niż myśleliśmy o nim na poważnie (poważnie na tyle, żeby np. zrobić cały program). Znamy się nie od dzisiaj. Graliśmy dobrych parę lat w Teatrze Studenckim “Wyjście Ewakuacyjne”, który działa przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Tryb. pod skrzydłami pani Lucyny Jakubczyk. Pierwszym naszym kabaretowym programem był “Żak Attack” o typowo studenckiej tematyce. Drugi - “Nie wszystko złoto, co się świeci” - jest mieszanką różnych różności i to właśnie on pozwolił nam odnieść już parę sukcesów – opowiada historię kabaretu Igor Gutowski. - Ostatnim naszym programem jest „Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra”. To mix najlepszych skeczów połączonych z nowymi pomysłami. Dzięki niemu udało nam się dostać do półfinałów PAKI. Będziemy walczyć z najlepszymi kabaretami z całej Polski, żeby dostać się do finału. Damy z siebie wszystko. Nasz humor to przede wszystkim dużo absurdu, śpiewu i pomieszania z poplątaniem. Inspiracje czerpiemy z otaczającego nas życia – dodaje Igor.

Kabaret ma już na koncie sporo nagród i wyróżnień, nawet Świnię:
I miejsce oraz nagroda specjalna portalu stolica-humoru.pl na VI Turnieju Kabaretów “O Koło Sołtysa”, Wąchock;
II miejsce oraz Nagroda Publiczności na IV Studenckim Konkursie Kabaretów SKECZ-UP!, Poznań;
II nagroda, Nagroda Publiczności oraz wygrana w III Spotkaniu na I Poznańskim Przeglądzie Amatorskich Kabaretów KOZIOŁEK, Poznań;
II miejsce na V Łódzkich Spotkaniach Kabaretowych ŁÓSKA, Łódź;
II miejsce na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Kabaretów Młodzieżowych OPAK.M, Malbork;
Brązowa Świnia na VII Przeglądzie Kabaretów Studenckich PiGi, Gorzów Wielkopolski;
II miejsce na Przeglądzie Kabaretów W Dechę, Suszec;
III nagroda na III Skierniewickim Odcinku Kabaretowym, Skierniewice;
Wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Festiwalu Parodii i Pastiszu “Parodiola”, Olsztyn;
Wyróżnienie specjalne za skecz (Poetka), który zapadł w pamięć Jury na VII Turkowskich Elitarnych Spotkaniach Kabaretów Oklaskiwanych TESKO, Turek;
Srebrna Świnia na VIII Przeglądzie Kabaretów Studenckich PiGi, Gorzów Wielkopolski;
Wyróżnienie na Mulatce w Ełku;
III miejsce - przegląd w “Dechę” Suszec;
II miejsce Kopniak 2014 Rybnik.

Teraz czas na PAKĘ! Kabaret wystąpi 7 marca w krakowskiej Rotundzie.
Or


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (3)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

WE ~WE (Gość)24.02.2015 10:47

trzymajcie sie ciepło;) i na pewno przejdziecie do finału;)

00


Zanzi ~Zanzi (Gość)22.02.2015 14:18

Kiedyś bardzo lubiłam kabarety. Teraz tyle się ich namnożyło, że gdzie nie spojrzę, tam program kabaretowy. Tyle że poziom coraz gorszy. Niemniej życzę powodzenia piotrkowskiej grupie :)

50


fan ~fan (Gość)22.02.2015 10:28

Powodzenia dla najzdolniejszych. JesteśMY z Wami

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat