Jesteś patriotą – zamelduj się w gminie Wola Krzysztoporska!

ePiotrkow Czwartek, 11 lutego 201626 5864
I to nie tylko zamelduj się, ale i poślij swoje dziecko do szkoły na terenie gminy Wola Krzysztoporska - zachęca wójt tej gminy. To również od takich decyzji zależą finanse gminy, a w konsekwencji także to, czy w Woli Krzysztoporskiej powstanie nowy plac zabaw, ulica, kanalizacja.

Wielkie aglomeracje mają zjawisko tzw. słoików – osób, które meldunek mają w swoich rodzinnych miejscowościach, tam płacą podatki, a korzystają z infrastruktury i wszelkich udogodnień miast, w których wynajmują mieszkania. Pewnie w znacznie mniejszym stopniu, ale jednak, problem dotyczy także małych gmin. Ludzie budują tam domy, ale czasem z różnych względów zwlekają z zameldowaniem się w nich. A ma to niebagatelne znaczenie dla finansów samorządu.

 

Jak to wygląda w przypadku gminy Wola Krzysztoporska? Szacunkowa kwota 5.750.062 zł to wartość udziału gminy w podatku dochodowym od osób fizycznych na 2016 r. – To kwota, która trafia do gminy z tego tytułu, że ktoś jest tu zameldowany, pracuje na etacie i płaci podatki. Na przykład jeśli ktoś płaci rocznie 1000 zł podatku, to pond 37%, a dokładnie 377,90 zł wraca do gminnej kasy. Za te pieniądze można dokonywać inwestycji. W tym roku zaplanowano na nie ok. 6 mln zł – tłumaczy skarbnik gminy Wola Krzysztoporska Wiesław Jagiełło.

Innymi słowy właśnie z tych pieniędzy sfinansować można nowy plac zabaw, chodnik, drogę, boisko dla dzieci.

 

Udział w podatku dochodowym to jeden z podstawowych elementów budżetu gminy. Dla porównania - mimo że gmina Wola Krzysztoporska uchodzi za gminę rolniczą – wpływy z tytułu podatku rolnego kształtują się na poziomie ok. 1 mln złotych rocznie.

 

Warto też dodać, że ok. 8 mln zł wpływa do budżetu gminy z tytułu podatku od nieruchomości (w tym aż 6 mln 400 tys. zł od przedsiębiorców, którzy prowadzą tam działalność gospodarczą). – Ważne jest więc, aby po pierwsze ludzie się u nas osiedlali, pracowali, a po drugie prowadzili tu swój biznes, bo to są główne źródła dochodów własnych gminy – dodaje Wiesław Jagiełło.

A gmina Wola Krzysztoporska stwarza ku temu warunki. Mamy bowiem ponad 7 ha gruntów w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie przedsiębiorcy mogą rozkręcić swój interes na preferencyjnych warunkach. Są też atrakcyjne tereny inwestycyjne (ponad 200 ha) o doskonałym położeniu, bo wzdłuż dróg krajowych S8 (Piotrków Trybunalski – Wrocław) i A1 (Warszawa – Katowice).

 

Jeśli już ktoś zdecyduje się osiedlić na terenie gminy Wola Krzysztoporska, może liczyć na to, że jego dzieci uczyć się będą w doskonałych warunkach. Do dyspozycji jest bowiem kilka kompleksów sportowo-edukacyjnych z nowoczesnymi salami gimnastycznymi, stołówkami, świetlicami, boiskami i przedszkolami. - Warto tu właśnie posyłać swoje dzieci, bo w ślad za każdym z nich idzie do gminy subwencja oświatowa w wysokości niemal 9 tys. zł rocznie. Im więcej dzieci w naszych szkołach, tym mniej dołożyć trzeba będzie do oświaty z budżetu gminnego i tym więcej zostanie na inwestycje – przekonują urzędnicy.

 

Jeśli więc jesteś lokalnym patriotą i dobro gminy leży ci na sercu – zamelduj się tu, pracuj, tutaj lokuj swój biznes, a swoje dzieci posyłaj do gminnych szkół! W efekcie staniesz się współtwórcą szybkiej poprawy codziennego bytu – dla siebie, swoich dzieci, wnuków i przyszłych pokoleń – zachęca wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Grabik ~Grabik (Gość)07.05.2018 01:35

Witam,
A ja polecam tereny inwestycyjne na terenie gminy Grabica. Nowa przyszła autostrada gwarantuje dobry dojazd. Cudowne warunki rozwoju. Tania ziemia, doskonale wykwalifikowani pracownicy magazynowi szczególnie bardzo dużo w samej miejscowości, know how:
Wskazane tereny mają uregulowany status posiadania.
Tereny co najważniejsze w przeciwieństwie do innych terenów nie są podmokłe, idealnie za wszystkich terenów nadają się na produkcję przemysłową i magazny.
http://oi63.tinypic.com/353aumf.jpg
http://oi66.tinypic.com/15y9hqq.jpg
http://oi63.tinypic.com/aetkr7.jpg
http://oi66.tinypic.com/2ikfrqa.jpg
tereny inwestycyjne, grabica

01


Jestem za Wolą ~Jestem za Wolą (Gość)06.05.2018 23:57

A dlaczego sama miejscowość Wola Krzysztoporska się nie rozbudowywuje. Przecież tam mnóstwo ludzi mieszka:
Witam,
Proponuję nowe tereny inwestycyjne w gminie Wola Krzysztoporska. Tania ziemia, doskonale wykwalifikowani pracownicy magazynowi szczególnie bardzo dużo w samej miejscowości Wola Krzysztooporska, know how:
Wskazane tereny mają uregulowany status posiadania.
Tereny co najważniejsze w przeciwieństwie do innych terenów nie są podmokłe, idealnie za wszystkich terenów nadają się na produkcję przemysłową i magazny.
Autostrada A1, linia kolejowa.
http://oi68.tinypic.com/2vinsx3.jpg

01


sprzatasie ~sprzatasie (Gość)19.02.2016 18:33

U fryzjera mówią , że w urzędzie zrobił się niezły burgel i chyba coś jest na rzeczy - te 2 lata z małym hakiem szybko miną , a PiSanie o "sukcesach" nic nie da , a kredyciki w oświadczeniach są i to w CHF;

30


nowa historia ~nowa historia (Gość)16.02.2016 22:59

czytałem wczoraj ten wpis przed gościem3 który dotyczył dyrektora ZSzG, ale został usunięty, a miało być tak prawdomównie. ciekawe kto się tak poPiSał

20


-rodzic ~-rodzic (Gość)16.02.2016 07:10

a mobbing - do nauczycieli ,obslugi, plotki intrygi, klamstwa, wydzieranie sie na innego nauczyciela przy dzieciach to sa wzory dla dzieci? sprawa dotyczy wielu szkol!!!

30


-gosc 3 ~-gosc 3 (Gość)16.02.2016 06:52

zona podlega mezowi, mąż w tym samym czasie wykonuje rozne funkcje platne i to jest uczciwe?? i nie tylko on w jednymczasie wykonuje rozne funkcje - czas sie temu przyjrzeć czy to sprawiedliwe i uczciwe??

30


gość3 ~gość3 (Gość)16.02.2016 01:19

A nauczycielką jęz.niemieckiego jego żona. Czy żona może podlegać pod męża / chyba ze to małżeństwo to fikcja /.
A kuratorium śpi. Gratulacje i dobranoc.

30


obserwator ~obserwator (Gość)15.02.2016 23:03

Pan Wójt z Panem Skarbnikiem odkryli dziś Amerykę,brawo..............., a zajęło im to tyle czasu, ile mniej więcej kończenie szkół

20


obserwator ~obserwator (Gość)15.02.2016 22:52

Pan Wójt z Panem Skarbnikiem odkryli Afrykę, zajęło im to tyle lat ile Panu Wójtowi kończenie szkół...........

10


@ndzi ~@ndzi (Gość)13.02.2016 13:07

Wójcie o funduszach trza było myśleć jak kolega proboszcz z wikarym chodzili po kolędzie i się z nimi załapać, a co do patriotyzmu to- ;ubi bene ibi patria ; Polacy wszędzie są , i nie tylko Polacy.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat