Jest wykonawca remontu ul. Wojska Polskiego

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 10 września 201937 7534
Wykonawca remontu ul. Wojska Polskiego (od wiaduktu kolejowego do Al. Armii Krajowej) wreszcie wyłoniony. W najbliższych tygodniach rozpocznie się więc jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w mieście.
fot. UM Piotrków

W Urzędzie Miasta dobiegła końca procedura wyboru wykonawcy inwestycji. Zrealizuje ją konsorcjum piotrkowskich firm (PEUK S.A. i partnerzy: PRDM Sp. z o.o i PBDiM ERBEDIM Sp. z o.o.), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Koszt modernizacji wyniesie blisko 13,3 mln zł.

 

- Przebudowa ul. Wojska Polskiego będzie bardzo trudną i złożoną inwestycją – podkreślają urzędnicy magistratu. - Prace drogowe, które będą widoczne gołym okiem, to tylko część całej inwestycji. Najtrudniejszym i najważniejszym etapem jest modernizacja zniszczonego kanału rzeki Strawy. Trzeba rozkopać ulicę i poprzekładać wszystkie media. To wszystko będzie bardzo praco- i czasochłonne.


Kiedy zakończą się roboty przy kanale rzeki Strawy i przy układaniu wszelkich instalacji, na plac budowy wejdą drogowcy, którzy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią nowe oświetlenie.

 

Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i starej Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności. - Będzie to odrębne zadanie. Obecnie przygotowujemy projekt budowlany i po przygotowaniu kompletnej dokumentacji ogłosimy przetarg - wyjaśnia Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Zgodnie z założeniami przebudowa ma się odbywać w dwóch częściach: od wiaduktu do ul. Polnej oraz od ul. Polnej do Al. Armii Krajowej. Przebudowa ul. Wojska Polskiego powinna zakończyć się jesienią przyszłego roku.


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)10.09.2019 10:52

"Zgodnie z założeniami przebudowa ma się odbywać w dwóch częściach: od wiaduktu do ul. Polnej oraz od ul. Polnej do Al. Armii Krajowej. Przebudowa ul. Wojska Polskiego powinna zakończyć się jesienią przyszłego roku."
Ale miała się rozpocząć w lipcu, czyli już są 3 miesiące opóźnienia.

120


gość ~gość (Gość)10.09.2019 12:02

Zatem kto jest wykonawcą?

50


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)10.09.2019 11:39

Remont wykona PEUK? A to ci niespodzianka. Chyba nikt się nie spodziewał...

160


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat