Jest rowerowy przewodnik po powiecie bełchatowskim

ePiotrkow Środa, 19 listopada 20140 3349
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wydało „Przewodnik rowerowy po powiecie bełchatowskim”. Mapa zawiera opisy tras rowerowych o różnej długości i stopniu trudności. Mapa powstała przy współpracy z Załogą Rowerową „Zgrzyt”.

- Publikacja powstała z myślą o tych, którzy chętnie łączą aktywny wypoczynek z poznawaniem atrakcji krajoznawczych regionu – mówi Agnieszka First, naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu. - Przewodnik opisuje osiem najciekawszych wycieczek o łącznej długości 348 km. Opis każdej z tras pozwala na odpowiednie dopasowanie do możliwości rowerzysty - trasy krótkie mają charakter rekreacyjny i są stosunkowo łatwe technicznie. Przygotowano również coś dla grzybiarzy, pasjonatów i wytrwałych. Przewodnik zawiera szczegółową mapę oraz informacje o mijanych zabytkach i innych miejscach godnych uwagi.
Przewodnik będzie udostępniany mieszkańcom bezpłatnie podczas wydarzeń organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
- Przewodnik ma kształt mapy, opisaliśmy wszystkie drogi, które są przejezdne dla rowerzystów, z drugiej strony rozkładanej publikacji natomiast zamieściliśmy opisy ośmiu tras o różnym stopniu trudności, od trasy „z dzieckiem”, ośmiokilometrowej, po trasę 120-kilometrową wzdłuż granic powiatu – mówi Maciej Kuszneruk z Załogi Rowerowej „Zgrzyt”. - Wszystkie te drogi przejechaliśmy rowerami, więc doskonale znamy każdy ich fragment i odzwierciedliliśmy to w przewodniku.
Przewodnik będzie można otrzymać podczas akcji organizowanych przez Starostwo dla rowerzystów z powiatu bełchatowskiego. Były już dwie takie akcje („Rozgrzej rower na zimę” i I Powiatowy Rajd Niepodległości), będą kolejne.
- Trzecia akcja to Konkurs „Miej oko na powiat”. Raz w tygodniu do końca 2014 roku na stronie powiatu bełchatowskiego www.powiat-belchatowski.pl będą zamieszczane informacje o możliwości otrzymania „Przewodnika rowerowego po powiecie bełchatowskim”. Warunkiem udziału jest dotarcie do wyznaczonego miejsca rowerem w określonym czasie – informuje Krzysztof Borowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat