Jest nowy dyrektor Muzeum w Piotrkowie

ePiotrkow Wtorek, 01 marca 201674 13364
Dr Marta Walak została dyrektorem piotrkowskiego Muzeum. Odebrała już nominację z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka, a swoje obowiązki będzie pełnić od 1 marca przez 3 lata.

Krzysztof Wiączek z kolei (dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora) 1 marca wrócił na stanowisko wicedyrektora.


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

plackowski@jinteria.pl ~plackowski@jinteria.pl (Gość)24.11.2016 09:44

Serdecznie gratuluje otrzymania stanowiska. Jak Pani wiadomo jestem botanikiem, leśnikiem. Wzorem Muzeum w Częstochowie lub w Bytomiu nie szło by założyć działu przyrodniczego? Ja, osobiście bym był taką sprawa zainteresowany. Już z początku mógłbym założyć herbarium Piotrkowa Tryb. i okolic. Kilka moich prac z odkryciami znajdzie Pani Dyrektor m. innymi w Zeszytach Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczego Seria Rolnictwo Jeszcze raz gratuluję. Dodatkowo napisze inna prośba, ale związaną z propozycją wystawy. z powaŻaniem dr inż Plackowski Ryszard Czyli nie omijajmy przyrody w muzeum, współpracujmy z innymi jednostkami tego typu

21


Lo ~Lo (Gość)10.03.2016 21:22

Jest jeszcze kilka stanowisk dyrektorskich do obsadzenia, wybitni naukowcy już powinni stać w kolejce do lizania tylka wiadomo komu

51


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)01.03.2016 19:30

Czytam nieskończone żale za panem Krzysztofem Wiączkiem i jakoś przestaje się dziwić, że w mieście dzieje się tak źle. Mówicie Państwo o sprawnej administracji naszym Muzeum, tylko czy sprawną administracją można nazwać jak ktoś już wspominał wywalenie działu archeologicznego i wrzucenie repliki chaty z maselnicą? Czy do sprawnego administrowania należy również usunięcie z ekspozycji najcenniejszych eksponatów takich jak XV-wieczne rzeźby gotyckie, zlikwidowanie zamkowej zbrojowni i wstawienie zamiast tego współczesnych replik strojów? Czy może do sprawnej administracji należą wystawy czasowe typu "wystrój mieszkań", czy wystawa współczesnej artystki-amatorki malującej aniołki w aktach seksualnych z diabełkami? Myślę, że pan Wiączek świetnie by się sprawdził w malutkim prywatnym muzeum w jakiejś niedużej wsi, nie w Muzeum Okręgowym. Tak złego dyrektora Muzeum Piotrków jeszcze nie miał. Natomiast co do nowej pani dyrektor - dajmy jej szanse. Jeżeli będzie kontynuować linię pana Wiączka, bądź jeszcze ją "pogłębi" będę pierwszym, który przy różnych okazjach będzie ją krytykować. Panie Grzegorzu: to, że ktoś przez ileś lat siedzi w Muzeum i nic nie robi dla jego rozwoju nie jest równoznaczne z doświadczeniem i kompetencją. Pan Wiączek nie wiem kim jest z wykształcenia, ale jeżeli jest muzealnikiem to za zniszczenie charakteru piotrkowskiego Muzeum powinno mu się zabrać dyplom.

513


luzik luzikranga05.03.2016 10:51

Donos z rana jak śmietana! No, jak tam? Na kogo dzisiaj nasmarujesz donos i do kogo ten donos zaniesiesz? Chyba nie poprzestaniesz na tych kilkunastu, do których przyznałeś się w tej dyskusji (patrzcie nieco niżej).

17


Arnold ~Arnold (Gość)04.03.2016 08:12

Chyba że się mylę to z góry przepraszam !

20


Arnold ~Arnold (Gość)04.03.2016 07:16

Kukizowcu nasze muzeum nie jest już muzeum okręgowym. Dokładna nazwa to po prostu Muzeum w Piotrkowie Tryb. :)

50


do bef hero ~do bef hero (Gość)02.03.2016 17:05

napisz lepiej jak potrafisz to po pierwsze, a po drugie wymień tych recenzentów co miażdżyli. i do razu napisz co znaczy ich autorytet w porównaniu z profesorami Kornatem, Wołosem, Stańczykiem, Paruchem, Mierzwą, Siomą, Farysiem, Sikorskim i innymi którzy akurat na tę ksiażkę się powołują w swoich pracach. jakby nie cenili toby z daleka omijali, jak prace niejakiego Lecha W. czy kilku innych co ich ksiązki zalegają w ksiegarniach i do niczego się nie nadają

28


oko ~oko (Gość)02.03.2016 14:30

a dlaczego dyrektorem nie został Piotr Gajda?

70


Akurat ~Akurat (Gość)02.03.2016 22:01

Nie znam tej Pani i nie będę się wypowiadać na temat jej kompetencji.
Niemniej dziwi mnie fakt, że się jeszcze ludzie nie przyzwyczaili do obsady wyższych stołeczków przez swoich-nieudaczników, donosicieli, popleczników, klaskaczy i oszołomów.
Leży stos podań o pracę absolwentów dobrych uczelni, a dyrektorka awansuje sprzątaczki na nauczycielki (z całym szacunkiem dla ciężko pracujących w tym zawodzie). Jeszcze dużo jest do zrobienia!

70


ares mój pies ~ares mój pies (Gość)02.03.2016 20:07

Dyrektorem się bywa, człowiekiem się jest, powodzenia dla Pana Krzysztofa

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat