Jest już fanpage i znak, będzie też portal

ePiotrkow Piątek, 25 listopada 201618 4695
Piotrków Trybunalski przygotowuje się do obchodów 800-lecia miasta. Wystartował już fanpage obchodów, gotowa jest księga znaku, a na przełomie roku ruszy portal, który współtworzyć mają mieszkańcy Piotrkowa.

Ładuję galerię...

- 2017 rok będzie dla naszego miasta rokiem wielkiego jubileuszu 800-lecia istnienia Piotrkowa Trybunalskiego. Trwają intensywne przygotowania do obchodów. Na stronie www.piotrkow.pl powstała już zakładka „800 lat Piotrkowa”. Można ją znaleźć w dziale „Nasze Miasto” - informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta. - Znajduje się tam m.in. księga znaku, która przedstawia oficjalne grafiki 800-lecia.

 

- Księga jest ogólnie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Zapraszamy szkoły, stowarzyszenia, przedsiębiorców i innych piotrkowian do pobierania i wykorzystywania grafik. Wspólnie promujmy nasz jubileusz – mówi z kolei Jolanta Kopeć, pełnomocnik prezydenta miasta ds. 800-lecia.

 

Wystartował także fanpage na Facebook'u, na którym będą wrzucane aktualności i historyczne ciekawostki na temat 800-lecia. Z okazji 800-lecia powstanie również specjalny portal internetowy www.800lat.piotrkow.pl. Strona ruszy na przełomie roku, a znajdą się na niej informacje na temat organizowanych wydarzeń i uroczystości, historia miasta wraz z kalendarium, piotrkowskie legendy, materiały wideo, fotorelacje.

 

Jak mówią urzędnicy, ideą witryny jest współtworzenie jej przez mieszkańców. Znajdą się tam więc galerie, do których fotografie będą przysyłać mieszkańcy. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami.


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luzik luzikranga28.11.2016 00:18

Estetyczny chłam, badziewie. Rysuneczek, którym mógłby się chwalić rodzic utalentowanego dziecka z podstawówki, a nie dostojny i nośny znak promujący bogatą historię miasta.
Sam zamysł może i słuszny (z jednym wyjątkiem), masakryczne są za to szczegóły.
Brak proporcji w ogólnej bryle budynku, brak proporcji w oknach, prawy narożnik narysowany odwróconą kreską (grubszą u góry) - i mamy wrażenie, jakby zamek przed chwilą zaczął się przewracać.
Do tego "cienie" na ścianie głównej zaznaczone kropkami i zygzakami, których karykaturzyści używają zwykle do odmalowania mordy gościa stale zachlanego...
No i te drzewa kojarzące się raczej z afrykańską palmą niż z naszymi swojskimi drzewami.
A ten jeden wyjątek od ogólnie dobrego pomysłu? To nieregularny otok i dziwaczne wardzele nawiązujące najpewniej do jakiejś starej pieczęci.
Nic tu nie jest elementem dominującym, nic nie koncentruje uwagi widza, wszystko za to ją rozprasza. I zniechęca.
O to chodzi w promocji?

Komentarz był edytowany przez autora: 28.11.2016 00:43

35


97-300 97-300ranga28.11.2016 18:38

luzik
" Estetyczny chłam, badziewie." A barani łeb na wapiennej skale byłby lepszy ?

Komentarz był edytowany przez autora: 28.11.2016 18:40

35


Stefanie ~Stefanie (Gość)28.11.2016 00:55

To Graffiti Baryłki na jubileuszu nie zarobi ani grosza. Suchy chlebek 3x dziennie.

32


grafik ~grafik (Gość)26.11.2016 00:51

koszmarny znak ,amatorski.

43


jaki ~jaki (Gość)25.11.2016 23:24

kolejna okazja żeby z kasy miasta wypompować pieniądze na wątpliwe projekty.
np. ręczniki z piotrkowianina już dostali kasę na promocję 800 lecia

51


Witek ~Witek (Gość)25.11.2016 16:30

Jak tu obchodzić taką rocznicę kiedy miasto pada pod rządami obecnych władz i po co te zmiany były po 89 roku by wszystko zniszczyć a młodym kit się wciska jaka to komuna była zła i nic nie było wtedy Solidaruchy za wszelką cenę chcą zakłamać historię

86


~ ~~ (Gość)25.11.2016 19:27

to Krzysztof Pierwszy Pobożny bedzie tu błyszczał między prezydentami i oficjelami ze świata, ale siara na Polskę

63


adagor ~adagor (Gość)25.11.2016 20:02

Chojniak,powieś se tabliczke z numerem posesji ,bo te prezydenty do ciebie nie trafią!

84


gość ~gość (Gość)25.11.2016 14:50

"istnienia" ? To tylko 800 lat od pierwszej wzmianki, a nie żadna rocznica istnienia!! Przed pierwszą wzmianką gród też istniał, a samo wymienienie go w jakimś dokumencie nie zawsze jest (w tym przypadku nie jest) przełomem w historii miasta. Jest to jedynie rocznica datowana od najstarszego ZACHOWANEGO dokumentu. To, że jeden dokument, jaki mógł istnieć się nie zachował, a zachował się akurat ten nie znaczy że od tej daty trzeba datować historię danej miejscowości. Ciekawe co będzie jak znajdzie się jakiś starszy dokument, co nigdy nie jest wykluczone, gdyż np. niektóre dokumenty służyły np. za okładki do innych ksiąg.
Mówienie o 800-leciu "istnienia", świadczy tylko o nieznajomości historii.

105


mom ~mom (Gość)25.11.2016 14:46

fanpage - a tak po naszemu, czy to może Baba Jaga ............. dziwne to miasto, 800 lat i brak polskiego nazewnictwa ..................

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat