Jest dofinansowanie na obwodnicę. Będą dwa ronda

ePiotrkow Sobota, 05 grudnia 201525 5852
Dobra wiadomość dla tych mieszkańców Piotrkowa, którzy nie mogą doczekać się budowy kolejnego odcinka obwodnicy. Miasto otrzyma dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

- Realizację tej inwestycji zaplanowaliśmy na przyszły rok, mieliśmy nadzieję, że uda się pozyskać dofinansowanie z tzw. schetynówek, a gdyby się nie udało, kolejny odcinek obwodnicy miał być realizowany etapami, tzn. najpierw odcinek od Modrzewskiego do Twardosławickiej, następnie od Twardosławickiej do Wojska Polskiego. Dziś już wiemy, że otrzymamy dofinansowanie, do kasy miasta wpłynie ok. 3 mln zł, co pozwoli na realizację zadania na całym odcinku - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

Realizacja prac zaplanowana jest na przyszły rok. A co konkretnie zostanie wykonane? Wybudowane zostaną kanalizacja sanitarna, oświetlenie drogi, chodnik, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni oraz pionowe i poziome oznakowanie drogi. Dzięki realizacji kolejnego odcinka NS-ki w Piotrkowie będziemy mieć dwa nowe ronda. Pierwsze powstanie przy skrzyżowaniu z ul. Twardosławicką, drugie – większe przy ul. Wojska Polskiego.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga12.02.2016 18:29

Ciekawe kiedy rozpocznie się wycinka drzew pod tę ulicę? Ustawowo uregulowane jest, że ze względu na okres lęgowy nie można przeprowadzać wycinek drzew od 1 marca do 15 października. Jak by nie liczyć, do rozpoczęcia tego okresu zostało 18 dni, a Pobożny i jego "ekipa fahofcuf" chyba zapadli w sen zimowy.

20


klops ~klops (Gość)06.12.2015 14:15

orientujecie się może czy dalszy ciąg tej obwodnicy będzie miał jedną czy dwie jezdnie?

50


Magk Marcin Magk Marcinranga05.12.2015 13:14

Po co budować obwodnicę w tym rejonie miasta jak jest A1 i S8?

815


działkowiec ~działkowiec (Gość)05.12.2015 20:58

Dalej od W.Polskiego trzeba będzie po ogódkach działkowych pociągnąć. Czy starczy odwagi?

17


zxc ~zxc (Gość)05.12.2015 12:46

Rondo Macierewicza i Rondo Generała Jarosława Kaczyńskiego- polecam nazwy

815


aaa ~aaa (Gość)06.12.2015 00:06

Są dwie możliwości tłumaczące położenie obwodnicy, albo leci wałek na odszkodowania za działki albo ktoś jest idiotą. Już widzę jak tiry wykręcają na rondzie które ma być na wojska polskiego. Oczywiście pewnie strawka po kilku latach wypłuczę tą drogę to i znajoma firma trochę zarobi na konserwacji. Najbardziej jednak ciekawi mnie co na to mieszkańcy os. Źródlana szczerze im współczuje. Na całe szczęście ten cud piotrkowskich planistów omija mnie szerokim łukiem.

47


mieszkanka tego osiedla ~mieszkanka tego osiedla (Gość)05.12.2015 19:32

Niech Focus Mall dorzuci ze 2 miliony i zbuduje parking dla swoich klientów, to może w końcu ludzie przestaną zostawiać samochody na parkingach dla mieszkańców okolicznych bloków!!!! W każdym normalnym mieście na parkingach osiedlowych są zakazy które nie obowiązują mieszkańców a u nas.... mieszkańców mają gdzieś ważne żeby do Focusa ludzie zjeżdżali , a my wracamy z pracy i nie ma gdzie auta pod blokiem zostawić!! Ludzie ogarnijcie się, odrobin a kultury osobistej, w focusie są 4 poziomy!!!

513


bezimienny ~bezimienny (Gość)05.12.2015 18:36

Lepiej niech wyremontują Żelazna i Roosevelta bo tam się jeździć nie da .

83


ares1 ~ares1 (Gość)05.12.2015 18:17

Czym tu się cieszyć jak zaraz po oddaniu będą remontować!!! Tak jak dzisiaj Wojska Polskiego na zmodernizowanym niedawno kawałku :)))

82


e ~e (Gość)05.12.2015 14:45

Nie rozumiem tego - dlaczego ta niby obwodnica przebiega przez centrum miasta? Czy za kila lat będzie budowana obwodnica tej obwodnicy?

79


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat