Jest E-Leader, będzie E-Urząd

ePiotrkow Sobota, 29 kwietnia 20179 4306
Gmina Moszczenica - jako druga w województwie po Piotrkowie - zamierza wdrożyć elektroniczny system zarządzania dokumentacją. Mieszkańcy będą mogli załatwiać większość spraw przez Internet, bez wizyty w urzędzie.

- Oprogramowanie EZDPUW jest systemem, który funkcjonuje w Piotrkowie Trybunalskim. Urząd Miasta wdrożył to oprogramowanie z sukcesem jako pierwsze miasto w Polsce i funkcjonuje ono tam jako system podstawowy. Oprogramowanie służy do wymiany informacji między mieszkańcami a samym urzędem, współpracuje z platformą EPUAP i pozwala śledzić na bieżąco tok prowadzonej sprawy ale jego najważniejszą cechą jest to, ze jest darmowe i stworzone z myślą o samorządach- mówi wójt Moszczenicy Marceli Piekarek.


Gmina Moszczenica - podobnie jak przy Internecie szerokopasmowym - szuka partnerów wśród innych gmin. - Regionalizacja projektu pozwala zdobyć większe dotacje oraz podzielić koszty. Strategie rozwoju gminy opartą o innowacyjność realizujemy już od projektu E-Leader. Wszystkie dalsze działania są możliwe dzięki tej współpracy czterech gmin – podkreśla wójt Piekarek.   Jest także szansa, że przy współpracy z Piotrkowem uda się otrzymać program do zarządzania dokumentacją za darmo.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)29.04.2017 20:11

Nie ma na co kasy wydawać tylko na pierdoły?. Lepiej by Wójt zrobił drogę Moszczenica -Proszenie bo ta nawierzchnia woła o pomstę do nieba od 75 roku nic nie było robione na tym odcinku kiedy trzeba jechać dużym składem tą droga szlak człowieka trafia bo same garby dziury na poboczu i nie idzie się minąć z innym pojazdem.
Elektroniczny system nie jest nikomu potrzebny a na pewno nie mieszkańcom żeby na każdym kroku byli inwigilowani bo o to właśnie władzy chodzi bo za chwile zechcą społeczeństwo przymusić do płatności bez gotówki a na koniec każdego zaczipują by mieć nad każdym z nas kontrolę

43


ak ~ak (Gość)02.05.2017 10:09

Wreszcie Pani Skarbnik będzie mogła się wykazać...

10


sklave sklaveranga30.04.2017 07:11

Piekarek poznał się na Królu i gmina Moszczanica projekt E-Leader realizuje już na wyższym poziomie! A taki Piotrków ten sam projekt zakończył na przydzieleniu kilkudziesięciu mieszkańcom miasta komputery za ponad 8000 złotych? Więcej na sklave.glowna

11


Luśnia ~Luśnia (Gość)29.04.2017 15:23

Taki Piekarek, niby swoje lata już ma, a ciągle pcha gminę w stronę nowoczesności. Od czego to zależy, że jedni są gotowi na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, a inni - "wicie, rozumicie", nie widzą takich potrzeb?

42


Po studiach ~Po studiach (Gość)29.04.2017 21:38

Bardzo słuszne pociągniecie dla takiej potężnej metropolii jak gmina Moszczenica, dodatkowo darmowe oprogramowanie ale co z uświadomieniem cyfrowym społeczeństwa bo to jest najistotniejsze przy tego rodzaju przedsięwzięciu.

21


Panie Marceli! ~Panie Marceli! (Gość)29.04.2017 21:21

Zapraszamy do Piotrkowa!

31


Trelak ~Trelak (Gość)29.04.2017 17:08

Brawo marceli

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat