„Jeśli chcemy zdjąć maseczki, idźmy się zaszczepić”

Strefa FMKraj Wtorek, 20 kwietnia 202158 2406
- W tej chwili jesteśmy za szczytem 3 fali pandemii – mówił w rozmowie z Radiem Strefa FM Piotrków dr nauk med. Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy premierze.

- W jakim punkcie pandemii się znajdujemy?

 

- W tej chwili jesteśmy za szczytem trzeciej fali pandemii, liczba przypadków spada. Na szczęście spada też liczba pacjentów w szpitalach. Z jednej strony mamy wciąż dużą liczbę zgonów, z drugiej  strony żeby uzyskać ten spadek musieliśmy wprowadzić ograniczenia w kontaktach międzyludzkich.

 

- Co pan odpowiada tym wszystkim, którzy protestują przeciwko noszeniu maseczek. Mało tego  są tacy, którzy uważają, że cała ta pandemia to nie jest pandemia tylko jedna wielka manipulacja.

 

- Jeśli ktoś chce wierzyć w manipulację, to nic nie mówię, bo to jest kwestia wiary i raczej stan umysłu i z tym się nie dyskutuje. Natomiast osobom, które są przeciwnikami noszenia maseczek, to mówię, że się z nimi absolutnie zgadzam. Nienawidzę maseczek. Problem polega na tym, że nie bardzo mamy inne wyjście. Wirus nie wydobywa się z gleby, on krąży między ludźmi. W związku z tym, to co możemy zrobić, aby ograniczyć transmisję wirusa, a co za tym idzie ilość ludzi, którzy umierają, to musimy ograniczyć jego przenoszenie z osoby na osobę. Jedną ze skutecznych metod są maseczki. Jeśli chcemy je zdjąć, idźmy się szczepić.

 

dr n. med. Konstanty Szułdrzyński

Kierownik Centrum Terapii Pozaustrojowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Członek Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów.

 

Powtórzenie rozmowy z dr. K. Szułdrzyńskim na antenie Radia Strefa FM Piotrków we wtorek o 17:30.


Zainteresował temat?

3

19


Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga21.04.2021 08:25

Cytuję:
~Spiskowiec Norwegia

także samo podobno na coivid zmarł prezydent Tanzanii, który oficjalnie negował konieczność wprowadzania lokdałnów . Całkiem przypadkowo zmarło równocześnie 10 innych członków rządu, ostała się tylko jedna pani kształcona przez ONZ ( muzułmanka) , jedyny zwolennik polityki WHO we władzach Tanzanii . I już w Tanzanii mają pandemię. Takie to są przypadki. ps. a argumenty Spiskowiec Norwegia na poziomie trolli

51


5g ~5g (Gość)21.04.2021 23:20

Ten typ ze zdjęcia niech lepiej założy maskę, bo jakoś dziwnie wygląda.

10


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga20.04.2021 15:18

Dziwna sprawa. Jak tylko, ktoś wątpi w skuteczność i zasadność szczepionek oraz w to, że producenci mają te preparaty przebadane to traktowany automatycznie jako zwolennik teorii o braku wirusa. To pospolita manipulacja troli . Wirus oczywiście jest , aly czy tak zabójczy jak się nam próbuje (skutecznie ) wmówić ? problem w tym ,że nie leczy się pacjentów chorych na covid . Nie szuka się leków. Celem jest wyszczepienie. A co c już chorymi ? Czemu blokuje się lekki, o których wiadomo , że przynoszą pozytywne efekty leczenia ? Szczepionki, co chwila okazuje się, że ich działanie nie jest takie jak nam obiecywano kilka misięcy temu. O NOP-ach nie wspominam .

181


Spiskowiec Norwegia ~Spiskowiec Norwegia (Gość)20.04.2021 17:25

Nie żyje Hans Kristian Gaarder, jeden z najbardziej znanych koronasceptyków w Norwegii. Mężczyzna zmarł ponad tydzień po tym, gdy na terenie swojej posiadłości zorganizował nielegalne zgromadzenia. Kilka dni później zakażenie koronawirusem wykryto u kilkunastu uczestników spotkania.
Hans Kristian Gaarder zmarł na początku kwietnia w miejscowości Gran, znajdującej się kilkadziesiąt kilometrów na północ od Oslo. Lokalne władze poinformowały, że mężczyzna zmarł z powodu COVID-19. Przed śmiercią 60-letni Norweg nie poddał się testowi na koronawirusa ani leczeniu. Zakażenie koronawirusem wykryto dopiero po jego śmierci - informuje Daily Mail.
Norwegia. Hans Kristian Gaarder twierdził, że COVID-19 jest "czymś w rodzaju przeziębienia"
Gaarder na ponad tydzień przed śmiercią zorganizował dwie nielegalne imprezy w stodole na terenie swojej posiadłości. Po spotkaniach u kilkunastu osób potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Lokalna policja nie zna dokładniej liczby osób, które wzięły udział w zgromadzeniu, ale zachęciła wszystkich do wykonania testu na koronawirusa. Jedno z nielegalnych zgromadzeń w stodole Gaardera odbyło się pod tytułem: "Trump, Biden i droga naprzód dla Stanów Zjednoczonych i świata".
Hans Kristian Gaarder był znanym zwolennikiem teorii spiskowych. Norweg twierdził, że COVID-19 jest "czymś w rodzaju przeziębienia lub lekkiej grypy". Gaarder powtarzał, że koronawirus nie przenosi się z człowieka na człowieka, był również przeciwnikiem szczepień. Jego posty na Facebooku były wielokrotnie oznaczane jako zawierające "fałszywe informacje".
Po raz pierwszy zyskał rozgłos w 2009 r., kiedy zgłosił publiczną telewizję oraz norweski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego na policję za "angażowanie się w szerzenie ekstremalnej propagandy strachu i kłamstwa na temat świńskiej grypy". Gaarder zajmował się również publikowaniem teorii spiskowych na temat iluminatów.

615


AAAAAAAAAmmmmm ~AAAAAAAAAmmmmm (Gość)20.04.2021 21:20

Patrzę na człowieka i mam wrażenie, że jest po zażyciu sporej dawki środków antywirusowych. W takim stanie nie może udzielać zwięzłych i logicznych odpowiedzi. Cytowanie tym bardziej potęguje niechęć to treści. Jeżeli "specjaliści" nawołują do wietrzenia pomieszczeń - co pomoże zniwelować stężenie wirusa w pomieszczeniu to przebywanie na otwartej przestrzeni powinno być sytuacją wymarzoną. Prawdopodobieństwo zakażenia bliskie zeru. Natomiast oficjalny przekaz wywołujący dysonans poznawczy brzmi: NOŚ MASKĘ. Logiki w tym przekazie brak. Zatem ja nie noszę tego niewolniczego elementu na twarzy. Ludzie - zatraciliśmy swoją godność i zdolność odróżniania wroga od przyjaciela. NIGDY WIĘCEJ PO, PIS, SLD, PSL. Żadnej pookrągłostołowej bandy. Nauczyli się tylko kraść, kłamać i wyprzedawać majątek narodowy. Tak robią tylko pijacy i menele. Ludzie porządni akumulują swoje dokonania życiowe i inwestują w rozwój. Idealną sytuacja w gospodarce jest wtedy gdy Oszczędności równe są Inwestycjom. I tak działajmy.

102


kingsize ~kingsize (Gość)20.04.2021 19:53

Faktycznie po zaszczepieniu nie będą nam owe maski potrzebne. Tylko czarne lakierki i gromnica.

204


jprd ~jprd (Gość)20.04.2021 15:18

To siedź w domu, owiń się folią, załóż 5 maseczek + wiadro na głowę....

101


wszystko jasne ~wszystko jasne (Gość)20.04.2021 18:50

Jeżeli doktor nauk medycznych twierdzi, że maseczki chronią przed zakażeniem to powinien przedstawić na to niezbite dowody naukowe, których niema.
Na przestrzeni swojego życia, w wielu sytuacjach dramatycznych dla zdrowia moich bliskich, napotkałem tylko jednego lekarza, który odmówił wzięcia łapówki aby ratować człowieka. Nie był to jednak Polak lecz Arab z pochodzenia.

140


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)20.04.2021 16:49

Matrix
"Jeśli chcemy zdjąć maseczki, idźmy się zaszczepić”
A ta aktualna szczepionka to przed którym wariantem koronawirusa chroni, bo jest ich tyle znanych, że trudno zliczyć. Pierwszy już dawno zdechł w konwulsjach, a nigeryjski będzie lada moment, brazylijski nie umie pływać, ale może latać (samolotami), brytyjski cały czas zalega u nas od grudnia albo listopada. A szczepionki wymyślono koło maja zeszłego roku. Podobno coca-cola ma własności żrące, bo zawiera kwas ortofosforowy (w składzie na naklejce) i działa też jako odrdzewiacz, to może ona pozamiata koronkę?

130


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)21.04.2021 04:55

Maseczki działają pod kilkoma warunkami, a tych warunków nie spełnia wielu użytkowników- rządzący powinni to wiedzieć i wziąć pod uwagę

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat