Jerzy Zelnik w Kolegiacie Wolborskiej

ePiotrkow Poniedziałek, 04 sierpnia 20140 1609
W niedzielę, 3 sierpnia odbył się kolejny koncert w ramach VII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Tematem było Powstanie Warszawskie 1944, którego 70. rocznicę obchodzimy w tym roku.

W koncercie przewodnikiem po walczącej Warszawie Jerzy Zelnik (wybitny aktor) uczynił Mirona Białoszewskiego, autora słynnego „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego”.
W programie znalazła się również poezja i piosenki powstańcze. Obok Zelnika wystąpił Dominik Sutowicz, tenor Teatru Muzycznego w Łodzi. Na organach zagrał Robert Grudzień.


Sponsorem tego wydarzenia był Urząd Miejski w Wolborzu.


Na kolejny koncert Wolbórz zaprasza 24 sierpnia. Tym razem będzie to recital mistrzowski mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat