Jedni gotują, inni próbują nalewek. Trwa Festiwal Smaku

ePiotrkow Sobota, 20 lipca 20196 7012
W sobotnie popołudnie rozpoczął się na piotrkowskiej Starówce Trybunalski Festiwal Smaku. Piotrkowianie oglądają pokazy kulinarne, słuchają muzyki, mogą też zaopatrzyć się w przysmaki – nie tylko nalewki, ale też sery, miody czy wędliny.

Ładuję galerię...

Po godz. 15 na scenie w Rynku wystąpił zespół Bomba Kaloryczna. Około 17 swój pokaz kulinarny rozpoczął Maksymilian Przybylski, kucharz, który prowadzi bloga kulinarnego („Max gotuje z natury”). Do Piotrkowa przyjechał z narzeczoną, która pomagała mu w przygotowaniu potraw. Razem ugotowali kaszotto na maśle (cebula, czosnek, por, białe wino, kasza, masło). Tajemnicą kuchni Maksa jest nieużywanie wody, zamiast niej lepiej wykorzystać bulion. - Dzięki temu smak będzie głęboki, bo woda wymywa smak – mówił.


Festiwal Smaku to również IV Trybunały Nalewkowe, piotrkowianie mogą więc przez cały weekend smakować, próbować, oceniać i kupować nalewki. - Są to produkty naturalne, robione tylko i wyłącznie na owocach, które zalewamy alkoholem - mówi Dariusz Makowski z firmy Longinus, zajmującej się produkcją nalewek. - Mamy nalewkę z pigwowca, z czarnego bzu, nowością jest nalewka z jagody kamczackiej, bardzo zdrowa, działa m.in. dobrze na oczy. Czas produkcji nalewki to minimum rok, ale np. w przypadku dereniówki, owoce są macerowane przez 2 lata, potem dopiero zlewamy, dosładzamy, filtrujemy. Właśnie dereniówka jest królową nalewek. Drugą w kolejności wg mnie jest naleweczka z głogu, bardzo dobra na serce, w smaku przypomina burbon bądź whisky, jest naprawdę świetna.


O godz. 18.45 rozpoczął się kolejny pokaz kulinarny, tym razem kucharzy z naszych lokalnych restauracji. Potem na scenie pojawił się zespół Dixie Friends. O 20.00 podsumowany został konkurs Trybunałów Nalewkowych, a o 20.30 rozpocznie się pokaz Katarzyny Bosackiej.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miarka sie przebrała ~miarka sie przebrała (Gość)20.07.2019 19:55

to nie może tak buczeć, to nie jest normalne, do zobaczenia.

114


gość ~gość (Gość)21.07.2019 15:39

Żule spod kamienic ręce zacierają...

30


jojo ~jojo (Gość)21.07.2019 08:54

wczoraj widziałem 2 kobitki około 40-45 lat nabite jak strzelby kobita pijana to wstyd i patologia ,to się chyba z domu wynosi

63


wszystko na pokaz ~wszystko na pokaz (Gość)20.07.2019 21:51

Zdjęcie drugie jest najciekawsze, samo piękno w potrójnym wydaniu.

51


gość ~gość (Gość)21.07.2019 06:40

Czemu w tym mieście jest tak mało imprez,koncertów itp.Tylko festiwale miodów,nalewek jakieś akcje i interakcje.W mniejszych miasteczkach jest więcej rozrywki jak w 80-o tyś.Piotrkowie.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat