Jazzowa niedziela na Starym Mieście

ePiotrkow Sobota, 19 września 20200 1393
W niedzielny wieczór (20.09) jazz znowu rozbrzmi na piotrkowskiej Starówce podczas kolejnego koncertu Festiwalu Old Town Jazz. Tym razem na festiwalowej scenie wystąpi Szymon Łukowski Quartet z utworami pochodzącymi z albumu "Short Sketches". Koncert odbędzie się o godzinie 20:00 w Skyy Pubie przy ul. Rycerskiej 8 i będzie transmitowany w internecie.

- Album "Short sketches" grupy Szymon Łukowski Quartet to rezultat spotkania czterech instrumentalistów zafascynowanych współczesnym jazzem i pierwsza autorska płyta lidera formacji - Szymona Łukowskiego z fortepianem jako głównym instrumentem harmonicznym. Album obejmuje siedem autorskich kompozycji członków grupy, w których położono nacisk zarówno na elementy komponowane jak i elementy swobodnej improwizacji, których wartość muzyczna wynika z wielu lat wspólnego tworzenia muzyki - mówi Gordian Piec ze Stowarzyszenia Loża Kulturalna Stare Miasto. Szerokie doświadczenie instrumentalistów sprawia, że w muzyce przeplatają się elementy wielu różnych nurtów muzycznych, a muzyka mieni się różnymi barwami - dodaje. 

 

Na festiwalowej scenie wystąpią:

Szymon Łukowski - saksofony, klarnet basowy
Adam Lemańczyk - piano
Wojtek Pulcyn - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

 

Koncert będzie w całości transmitowany na facebookowym profilu Old Town Jazz.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat