Jazzmani zagrają koncert w hołdzie Januszowi Muniakowi

Strefa FM Piątek, 24 lipca 20201 1092
Jazz znowu rozbrzmi na piotrkowskim starym mieście. W piątek (24 lipca) o 20:00 rozpocznie się koncert specjalny w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu Old Town Jazz , dedykowany legendzie polskiego jazzu, "To Muniak with love".
fot. Radomir Illinicz

Podczas koncertu "To Muniak with love" przed piotrkowską publicznością wystąpią: Tomasz Grzegorski (saksofon tenorowy), Marcin Ślusarczyk (saksofon altowy), Tomasz Białowolski (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas), Arek Skolik (perkusja),. 


W czerwcu ubiegłego roku to właśnie ci muzycy weszli do studia, aby upamiętnić jedną z najważniejszych postaci dla polskiego jazzu – Janusza Muniaka. Nagrali płytę, na której znalazły się utwory bezpośrednio nawiązujące do standardów wykonywanych przez Muniaka podczas jego koncertów oraz utwór tytułowy To Muniak With Love, jako bonus track. To właśnie utwory z tej płyty usłyszymy na koncercie.

 

Wszystkie wydarzenia muzyczne w ramach tegorocznej edycji festiwalu są transmitowane na żywo na facebookowym profilu "Old Town Jazz", a organizacja cyklu 7 koncertów online jest możliwa dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

melodia ~melodia (Gość)27.07.2020 11:41

Na zdjęciu to chyba nie ten zespół ...

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat