Jazz znowu rozbrzmiał na piotrkowskim Starym Mieście

ePiotrkow Sobota, 11 lipca 20203 1212
Rozpoczęła się 10. jubileuszowa edycja festiwalu Old Town Jazz. Inaugurujący koncert odbył się w piątkowy wieczór (10 lipca), a na festiwalowej scenie wystąpił New Brand Quartet. Tegoroczna edycja w związku z epidemią jest jednak zupełnie inna, niż poprzednie.

Ładuję galerię...

Loża Kulturalna Stare Miasto, czyli organizator Old Town Jazz pierwotnie planowała start cyklu w maju, a plany były naprawdę poważne. Jednak wybuch epidemii je pokrzyżował. Mimo to organizatorzy nie zrezygnowali z organizacji imprezy, chcąc utrzymać jej ciągłość i uczcić jubileusz wystąpili do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wsparcie imprezy i uzyskali dotację w ramach programu "Kultura w sieci". Dzięki pieniądzom odbędzie się 7 koncertów, w których będzie mogła uczestniczyć tylko bardzo niewielka ilość widzów "na żywo", ale za to są w całości transmitowane w internecie. 

 

Jako pierwszy na festiwalowej scenie wystąpił kwartet New Brand w składzie: Paweł Palcowski na trąbce, Jarosław Bothur na saksofonie, Maciej Kitajewski na kontrabasie i Arek Skolik na perkusji. Zapis całego koncertu jest dostępny na profilu facebookowym Old Town Jazz

 

 

 

Kolejne koncerty odbędą się w piątki, 17 i 24 lipca. Na scenie usłyszymy Ola Mońko Quartet oraz "To Muniak with Love". Start transmisji o godzinie 20:00. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.07.2020 19:46

Jak można tego słuchać..

02


popmusic ~popmusic (Gość)12.07.2020 08:51

Jazz kolorowo i różowo, nawet troszkę fioletowo.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat