Jazz na Rycerskiej. Wystąpi Paweł Palcowski Quintet

ePiotrkow Piątek, 20 września 20191 1285
Paweł Palcowski Quintet wystąpi w piątek 20 września na Starym Mieście w Piotrkowie. Początek koncertu o godz. 20, scena tradycyjnie stanie w pubie Skyy przy Rycerskiej. Wstęp wolny!

Debiutancka płyta kwintetu Pawła Palcowskiego „Old Fashioned Mood”, której premiera odbyła się w maju, zbiera doskonałe recenzje. Materiału z tego albumu będą mogli posłucha fani Old Town Jazz w Piotrkowie Trybunalski.


Paweł Palcowski Quintet to zespół prezentujący muzykę nawiązującą do lat 50. i 60. w jazzie. W albumie „Old fashioned mood" znajdują się autorskie utwory lidera grupy zagrane zarówno przez młodych jak i doświadczonych jazzowych muzyków. Poza Pawłem Palcowskim na trąbce, na płycie wystąpili również Jakub Łępa na saksofonie, Bogusław Kaczmar na fortepianie, Maciej Kitajewski na kontrabasie oraz zasłużony jazzowy perkusista - Arek Skolik.

 

Lider poza tradycyjnym podejściem do muzyki jazzowej, zadbał o tradycję również w innych aspektach pracy twórczej, takich jak sposób rejestrowania dźwięku w studiu, który odbył się jak dawniej w jednym pomieszczeniu. Dzięki temu album zyskał na charakterze i wartości muzycznej kosztem ograniczenia możliwości edycji dźwięku.


Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto.

 

 

 

 

 

(materiały organizatora) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.09.2019 18:54

Przyjdę ale nie znam takiego klubu

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat