Jaskółczyn odleciał rywalom we Włoszech

ePiotrkow Piątek, 06 lipca 20184 8733
Dzieci i młodzież z Zespołu Tanecznego z piotrkowskiego klubu "Jaskółczyn" będą świetnie wspominać swój ostatni wyjazd do Włoch. Na przełomie czerwca i lipca Rzymie odbył się Międzynarodowy Festiwal Talentów "Le Strade Della Musica". Tancerze zaprezentowali się znakomicie i do kraju wrócili z całym mnóstwem sukcesów.

Ładuję galerię...

Klub "Jaskółczyn" do Italii wysłał dwie grupy. W imprezie udział brały dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne oraz soliści i duety z podziałem na kategorie taneczne i wiekowe. Oprócz zmagań na parkietach młodzi tancerze mogli szlifować swój poziom artystyczny przez udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez włoskich choreografów z Top Art Dance Academy, a także spędzić także czas w miasteczku wodnym Zoomarine z pokazem w delfinarium.

 

Najważniejsze jednak, że oprócz nauki i rozrywki tancerze wrócili do Piotrkowa z sukcesami. Zespół Taneczny "AEROBIK" swoim występem zyskał duże uznanie w oczach jurorów, dzięki czemu zajął II miejsce w kategorii Show Art Dance (9-11 lat) za układ „Roztańczona Sowa z Piotrkowa”. Grupa starsza, czyli "MAXI AEROBIK" wytańczyła I miejsce w kategorii Show Dance Art wiek 13-16 lat z choreografią "Rafa Oceanu". Bardzo dobrze zaprezentowały się również solistki. W kategorii Show Art Dance (10-12 lat) Tosia Jarzębska zajęła I miejsce, a Kinga Klimczyk oraz Natalia Szkudlarek w Etiudzie Art Dance (14-16 lat) wywalczyły III miejsca. Zespoły i solistki od lat pracują pod okiem choreografa i kierownika klubu kultury "Jaskółczyn" Magdaleny Markiewicz.

 

Opiekunowie młodych tancerzy podkreślają, że podczas festiwalu spotkali się z wielką życzliwością organizatorów. Na ich ręce popłynęły gratulacje od konsultantów, którzy szczególnie docenili współgranie poszczególnych komponentów występu, harmonię koncepcji i konsekwencję wykonania, ale również przygotowanie warsztatowe, doskonałą dyscyplinę i promocję swojego miasta i kraju. 

 

Tymi sukcesami klub "Jaskółczyn" zakończył miniony sezon, ale kolejny wystartuje już we wrześniu. Wszyscy, którzy chcą rozwinąć swoje artystyczne skrzydła w klubie i poznać kolejne pomysły i propozycje choreografów są mile widziani na pierwszym wrześniowym treningu.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.07.2018 08:38

A ile zespołów występowało i z jakich krajów?

01


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)08.07.2018 19:02

Może warto byłoby też dodać, że Klub Kultury "Jaskółczyn" działa przy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

11


Sisi ~Sisi (Gość)08.07.2018 12:57

Brawo gratulacje!

30


gość ~gość (Gość)07.07.2018 02:20

Gratulacje dla tancerzy i instruktora. Z takiej promocji nie tylko miasta ale i Polski trzeba być dumnym. Powodzenia oraz wielu sukcesow na kolejnych światowych arenach festiwalowych.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat