Jarosław Kaczyński w naszym regionie: polskość wywodzi się z naszej wsi [Foto, Video]

Strefa FMOpoczno Niedziela, 28 lipca 201967 7356
Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami w miejscowości Miedzna Murowana w powiecie opoczyńskim, podkreślał, że to właśnie z polskiej wsi wywodzi się polskość. My z kolei zapytaliśmy go o jedną z najważniejszych dla naszego regionu inwestycji, czyli budowę trasy S12.

Ładuję galerię...

Jarosław Kaczyński pojawił się na festynie, który zorganizowano na terenie otwartego niedawno Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 
- Chciałem podziękować wszystkim, którzy angażują się w sprawy naszej ojczyzny i naszych małych ojczyzn, czyli członkiniom kół gospodyń wiejskich, druhom z OSP, czy też członkom różnych struktur kościelnych, ponieważ Kościół jest dla nas bardzo ważny. Dzięki wam trwa to co jest niesłychanie ważne, nasze życie społeczne i narodowe, bo ono jest nam potrzebne po to, żeby podtrzymywać naszą tradycję – podstawę polskości, bo polska tradycja wyrasta ze wsi, różnej wsi obecnej i przeszłej. To właśnie stąd wziął się ten fenomen, który nazywamy polskością, a to jest coś niesłychanie cennego i ważnego, dlatego rozwijajmy to ze wszystkich sił. My to wspieramy, ale władza może uczynić dużo więcej, jeśli współpracuje ze społeczeństwem, jeśli jest ono aktywne. Rozmawiajmy, żebyśmy wiedzieli, które sprawy rozwiązywać szybko, a z którymi można poczekać, bo przecież wszystkiego, po tylu latach zaniedbań, od razu naprawić się nie da – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, który zachęcał też do pójścia na wybory. - Wybudowaliśmy fundamenty takiej prawdziwej, polskiej demokracji, nie tylko procedur demokratycznych, bo wybory mogą być także w niedemokratycznym kraju, chodzi o to, żeby te wybory rzeczywiście o czymś decydowały, jeśli już mówię o wyborach, to w niedzielę też są wybory. Wybory do izb rolniczych, których tradycja sięga połowy XIX wieku, były oczywiście w okresie międzywojennym, komuniści zlikwidowali je w 1946 roku, ale w połowie lat 90. się odrodziły. Każdy kto płaci podatek rolny ma czynne i bierne wyborcze, ale zaangażowanie podczas tych wyborów nie było największe, dlatego chciałem państwa bardzo serdecznie poprosić o to, aby wziąć w nich udział, to bardzo ważne – zachęcał były premier.

 
Gdy skończył przemawiać wręczono mu obraz z wizerunkiem Matki Bożej Trybunalskiej.

 


Gdy już zszedł ze sceny, zapytaliśmy Jarosława Kaczyńskiego o budowę trasy S12 – w tym najbardziej interesującego nas odcinka Rokszyce-Kozenin, ale prezes odpowiedział tylko, że to nie jest ten moment, kolejnego już nie było, ponieważ nie odstępujący go na krok ochroniarze nie pozwalali się do niego zbliżyć.

 


Zainteresował temat?

9

14


Komentarze (67)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mj ~mj (Gość)07.08.2019 09:23

Płatkami róż powinna być wyścielana dalsza droga J. Kaczyńskiego, jest On zbawicielem Polski i kontynuatorem polityki Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego.

12


gość ~gość (Gość)28.07.2019 19:36

Dziwi mnie to zadowolenie i entuzjazm z panującego wszędzie bałaganu. Frazesy, obiecywałesy, pierdółki napompowane do rangi państwowej. Dlaczego urządzają Polskę według wizji, chciwości i obłędu tego staruszka?

216


m.s. ~m.s. (Gość)06.08.2019 08:44

W J. Kaczyńskim cała nadzieja naszego kraju i tak jak Prezydent prof. L. Kaczyński jest On uczciwym, wybitnym politykiem i prawnikiem oraz patriotą.
Wśród wszystkich polityków nie ma człowieka o tak pozytywnych cechach jak J.Kaczyński.
Jarosław i Lech Kaczyńscy zrobił więcej, by ukształtować nasz kraj, niż jakikolwiek inny polityk od czasu wyzwolenia się z radzieckich wpływów w ostatnim czasie.
Jest najpotężniejszym politykiem w Polsce, nikt nie cieszy się taką popularnością jak On.
Tylko zawiść i zazdrość nie pozwala na takie myślenie.

33


Ja ~Ja (Gość)30.07.2019 21:21

Jak można głosować na takich ludzi.

83


wspomnienie ~wspomnienie (Gość)29.07.2019 13:11

Oj pierwszy sekretarz świętej pamięci Edward Gierek zazdrości z nieba takiego pijaru.

165


Luter King ~Luter King (Gość)30.07.2019 12:49

Panie Antoni, jeśli ma pan jeszcze chodź odrobinę honoru to proszę z tej sceny politycznej po prostu zejść. Mało tego, że niczego dla Piotrkowa i okolic Pan nie załatwił,to sprzedał pan lokalnych pisowców swoim kolesiom z PSL-u / mówię o powiecie piotrkowskim oczywiście /.

71


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)30.07.2019 09:43

Czy pan Telus nie jest mocno spokrewniony, więzami krwi, z panem Szyszko, bo obaj panowie są nietuzinkowo przystojni i podobni do siebie jak przysłowiowe dwie krople wody, albo jak dwa karpie w stawie.

41


Pytanie o polskość: ~Pytanie o polskość: (Gość)29.07.2019 14:03

A co z ustawą 447 Panie Prezesie?

91


taaa.. ~taaa.. (Gość)28.07.2019 18:28

My Im obiecujemy,Oni wybierają nas za To,co Im obiecujemy i Sami Sobie płacą za To co m Obiecaliśmy

164


:) ~:) (Gość)30.07.2019 08:06

Antoni niezastąpiony, ciągle dba o Piotrków

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat