Jan Kiliński ponownie patronem sali MOK [GALERIA]

Strefa FM Piątek, 18 września 20201 937
Sala widowiskowo-teatralna w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie znów nosi imię Jana Kilińskiego. W piątek, 18 września odsłonięto pamiątkową tablicę z nazwiskiem patrona. Dokonali tego wspólnie prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak i Maria Krzyżak z Cechu Rzemiosł Różnych.

Ładuję galerię...

- Niezmiernie nas cieszy, że udało nam się wrócić do nazwy, która już mocno zakorzeniła się w pamięci mieszkańców Piotrkowa. Zwłaszcza starszych pokoleń, gdzie utarło się już stwierdzenie "idziemy do Kilińskiego" - powiedziała Elżbieta Łągwa-Szelągowska, dyrektor MOK-u.

 

O powrót do dawnej nazwy starała się od wielu lat Maria Krzyżak z Cechu Rzemiosł Różnych. To dzięki niej na ścianę w korytarzu MOK-u w 2015 roku wróciło popiersie Jana Kilińskiego. Jak powiedziała nam podczas rozmowy: - Nie sądziłam, że dożyję tego momentu, o który tak zabiegaliśmy. To ważne dla środowiska rzemieślników, że jeden z nas, szewc Jan Kiliński, a zarazem bohater kościuszkowski, jest naszym patronem. Do tego w budynku, który powstał dzięki pracy rzemieślników.


Uroczystość ponownego nadania sali imienia Jana Kilińskiego uświetniły występy artystyczne.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja pierdziu ~ja pierdziu (Gość)24.09.2020 09:01

aaale wydarzenie..fiu fiu..

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat