ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie są zalety biegania w górach?

Piątek, 29 maja 2020 975
Aktywny trening oraz poprawnie wykonywane ćwiczenia poprawią naszą kondycję, wzmocnią mięśnie i pomogą utrzymać zgrabną sylwetkę. Jeśli jednak chcemy zwiększyć efekty naszej pracy, należy zastanowić się nad bieganiem w górach. Ma ono wiele zalet, o których z pewnością warto dowiedzieć się więcej.

Bieganie najczęściej kojarzy nam się z osobami, które chcą stracić na wadze, jednak pomoże nam nie tylko w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Regularny trening poprawi nasze samopoczucie i pozwoli zapomnieć o problemach związanych z codziennym życiem. Jeśli szukasz porad dotyczących biegania, sprzętu i planu treningowego oraz potrzebujesz ogólnych informacji, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z bieganiem, koniecznie przeczytaj artykuł przygotowany specjalnie dla początkujących na sklep.jack-wolfskin.pl. Jogging początkowo może wydawać się nudny i bardzo męczący, jednak wcale nie musi tak być. Bieganie, w szczególności bieganie w górach, posiada wiele zalet.

 

Co daje nam bieganie w górach?


Po pierwsze, bieganie po górach gwarantuje nam wzmocnienie mięśni, nawet tych, nad którymi nie skupiamy się w momencie samego biegu. Nierówne ukształtowanie terenu, liczne wzniesienia oraz nagłe spadki skłaniają nasze ciało do większej koncentracji oraz prób utrzymania równowagi. Wykorzystujemy do tego między innymi mięśnie znajdujące się w górnych partiach naszego ciała, na przykład mięśnie rąk, które zdecydowanie słabiej pracują w czasie joggingu na płaskiej powierzchni. Nierówności terenu zmuszają całe ciało do pracy. Wysiłek, jaki podejmujemy, jest znacznie większy podczas biegania w górach. Wiąże się to z drugim pozytywnym skutkiem, mianowicie szybszym spalaniem kalorii. Jeśli jest to nasz priorytet, warto spróbować treningu w górach. Początkowo może okazać się dla nas ciężki, jednak nie warto się zniechęcać. Wynikające z niego efekty są szybciej i bardziej widoczne.

 

Jakie zalety ma bieganie w górach?


Kolejną zaletą z pewnością będzie sama przyjemność wynikająca z możliwości oglądania wspaniałych widoków w czasie biegania w górach. Oczywiście nie chodzi tylko o podziwianie krajobrazów, chociaż to też ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie oraz motywację do ćwiczeń. Bieganie w górach ma dużą przewagę nad joggingiem uprawianym na przykład w mieście. Po pierwsze nie rozpraszają ani nie zatrzymują nas ludzie przemieszczający się tłumnie obok, samochody na ulicy czy czerwone światło na przejściu dla pieszych. W górach możemy się lepiej skoncentrować i bardziej zaangażować, przez co efekty treningu będą większe. Dodatkowo częstym problemem, z którym zmagają się miasta, jest zanieczyszczenie powietrza. Biegając w górach, mamy pewność, że powietrze którym oddychamy jest czyste, wspomaga i dotlenia nasz organizm, co również ma pozytywny wpływ na przebieg naszego treningu.

 

 

Do zalet wynikających z biegania w górach należy również zaliczyć lepszą koordynację ruchową, równowagę, możliwość poznania naszego ciała. Jeśli decydujesz się na wyjazd w góry z zamiarem rozpoczęcia lub kontynuacji przygody z bieganiem, warto zaopatrzyć się wcześniej w odzież, która idealnie sprawdzi się w tamtejszych warunkach. Przydatny sprzęt oraz specjalistyczne ubrania oferuje nam marka patagonia. W ich sklepie znajdziemy wszystkie rzeczy, które mogą okazać się niezbędne w czasie pobytu w górach. Jeśli mamy motywację, chęci oraz wygodne buty, ale nie mieszkamy w górzystym terenie, gdzie chcielibyśmy rozpocząć przygodę z bieganiem, warto zajrzeć do kalendarza i zaplanować wyjazd w najbliższej przyszłości. Tym samym pozwolimy sobie na chociaż kilka dni treningu w wymarzonej dla naszego organizmu okolicy.


Zainteresował temat?

2

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat