ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie powinny być kosze na śmieci stosowane w przestrzeni miejskiej?

Niedziela, 02 września 2018 3347
Zadbana i czysta przestrzeń publiczna to jeden z ważniejszych probierzy nowoczesnego i proekologicznego miasta. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której z parków, skwerów czy ulic zniknęłyby uliczne kosze na śmieci. Wówczas zarówno mieszkańcy, jak i turyści czuliby się w takiej przestrzeni niekomfortowo, a prestiż i dobra opinia miasta runęłyby w przepaść.
Fot: Komserwis - kosz na śmieci z kolekcji KOBE

Uliczne kosze na śmieci chronią nas przed powodzią odpadów


W konsumpcyjnym i coraz dynamiczniejszym trybie życia w polskich miastach śmieci oraz odpady produkowane są w zastraszającym tempie i przepotężnych ilościach. Brak zadbania o tak kluczową kwestię, jaką jest zarządzanie odpadami w przestrzeni miejskiej, zostalibyśmy zalani przez walające się plastiki, papiery i odpady komunalne, które zatruwałyby nasze życia oraz zanieczyszczały przyrodę.

Z tego też względu włodarze miast coraz częściej zwiększają ilość koszy na śmieci, modernizują i ulepszają zarządzanie odpadami, a także przeprowadzają kampanie edukacyjne na rzecz ochrony przyrody i efektywnego segregowania odpadów.

 

Kosze na odpady i śmieci to coś więcej niż tylko pojemnik


Wraz z proekologiczną postawą firmy produkujące uliczne kosze na śmieci jak Komserwis wychodzą naprzeciw oczekiwaniom władz miejskich, jak i obywateli, oferując coraz estetyczniejsze i funkcjonalniejsze pojemniki na odpady. Obecnie kosze i pojemniki na odpady instalowane w przestrzeni miejskiej zakrawają o prawdziwe dzieła sztuki. Wykonywane zgodnie z najnowszymi trendami, oferujące atrakcyjny i jednocześnie zgodny z miejską przestrzenią design, zapewniające odpowiednią ergonomię i funkcjonalności, a także ułatwiające pracę służb komunalnych.

 

Uliczne kosze na śmieci produkowane są m.in.: ze stali nierdzewnej, żeliwa, betonu, drewna. Na ulicach coraz częściej spotkać można specjalne kosze na psie odchody, kosze z wydzieloną sekcją na pozostałości papierosów, czy funkcjonalne pojemniki do segregacji odpadów. Producenci starają się nadążać za potrzebami polskich miast, oferując uliczne kosze na śmieci realizowane w zgodzie z nowoczesnym designem, jak i pojemniki nawiązujące do miejskich tradycji lub wybitnej architektury.

 

Estetyka nowoczesnych koszy i pojemników na odpady ma również jeszcze jeden ważny cel – zachęca do korzystania z nich. Osoby mijające atrakcyjne wizualnie kosze na śmieci o wiele chętniej decydują się na wyrzucenie śmieci lub odpadów do nich, niźli do mniej intrygujących pojemników. Kwestia ta dotyczy szczególnie młodych obywateli oraz dzieci.

Nie bez znaczenia jest również trwałość konstrukcji. Współczesne kosze na śmieci stawiane w parkach, na arkadach na ulicach, czy w obiektach i otwartych przestrzeniach publicznych muszą wytrwale znosić intensywną eksploatację, niekiedy akty wandalizmu, a także wszelkie skrajne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Z tego też względu zarówno kosze betonowe, jak i stalowe oraz drewniane, wykonywane są z możliwie najlepszej jakości materiałów, które zapewniają wysoką trwałość oraz długą żywotność ulicznych koszy na śmieci.


Zainteresował temat?

1

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat