Jakie inwestycje zrealizuje miasto w 2021 roku?

UM Piotrków Trybunalski Środa, 10 marca 202140 3961
Urząd Miasta zaplanował ponad 85 mln złotych na inwestycje w miejskim budżecie w 2021 roku i przedstawił ich szczegółowy harmonogram. Będzie sporo robót drogowych, ale czekają nas także bardzo ważne inwestycje proekologiczne.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Aktualnie prowadzimy modernizację dwóch kamienic na Starówce (ul. Zamurowa 10 i 16), które rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. W najbliższych miesiącach odrestaurujemy kolejne dwie kamienice: przy ul. Jerozolimskiej 12 oraz ul. Wojska Polskiego 54, a także obejmiemy remontem budynek przy placu Niepodległości 5.

- Tradycyjnie zaplanowaliśmy wiele inwestycji drogowych - podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

W poniedziałek drogowcy rozpoczęli budowę chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Rolniczej. Zgodnie z harmonogramem jeszcze w kwietniu ma wystartować m.in. budowa nowego układu drogowego w rejonie jeziora Bugaj, przebudowa części ul. Szklarskiej, a także całej ul. Wiśniowej.

Nową jezdnię zyska także ul. Krakowskie Przedmieście, od gazowni do granic miasta, oraz ul. Sulejowska - od ronda Bugaj do granic miasta. W harmonogramie znajduje się również modernizacja ul. Roosevelta (odcinek od Wroniej do granic miasta) oraz budowa łącznika ul. Wierzejskiej z ul. Reagana.

Miasto planuje dalszą rozbudowę ścieżki rowerowej wokół jeziora Bugaj o dwa kolejne odcinki. Po ich wykonaniu będzie można przejechać droga dla jednośladów od ronda Bugaj aż do ulicy Koralowej.

Niebawem rozpocznie się jedna z największych tegorocznych inwestycji, czyli rewaloryzacja parku Belzackiego. Inwestycję zaplanowano na dwa lata, ale część zabytkowa ma być gotowa jeszcze w tym roku.

- 2021 rok to czas wielkich proekologicznych inwestycji. Oprócz wspomnianego parku to również modernizacja miejskiego ciepłownictwa - zauważa prezydent Chojniak i dodaje. - Rozpoczynamy budowę systemu kogeneracyjnego, dzięki któremu ciepłownia z opalania węglem przejdzie na gaz ziemny. Oprócz produkcji ciepła, produkować będziemy także prąd. Ponadto w planach jest rozbudowa sieci ciepłowniczej w ul. Grodzkiej oraz przez ul. Litewską, Wojska Polskiego do ul. Pereca.

W trosce o środowisko przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna przy ul. Życzliwej oraz sieć kanalizacji deszczowej od ul. Przemysłowej do Śrutowego Dołka. Miasto wybuduje także wodociąg w ciągu ul. Szkolnej.

W systemie „projektuj i buduj” prowadzone są dwie termomodernizacje: Szkoły Podstawowej nr 12 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. W najbliższych miesiącach zaplanowano także docieplenie budynku warsztatów w „Budowlance” oraz modernizację budynku PS nr 7.

- Pamiętamy o najmłodszych mieszkańcach Piotrkowa oraz młodzieży – mówi Krzysztof Chojniak. – Wybudujemy plac zabaw na placu Litewskim, park ćwiczeń na drążkach dla dzieci i dorosłych obok DH „Merkury”. Kontynuujemy rozbudowę kompleksu przy ul. Rzecznej. Wykonamy także miejsce, jakiego w naszym mieście nie było. To Pumptrack, czyli rowerowy tor ziemny, który stanie przy ul. Ceramicznej. Będzie to, obok wyremontowanego skateparku, drugie miejsce do ekstremalnej jazdy na rowerze – podsumowuje prezydent.


Zainteresował temat?

7

8


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga10.03.2021 20:56

Cytuję:
Zgodnie z harmonogramem jeszcze w kwietniu ma wystartować m.in. (...) przebudowa części ul. Szklarskiej


Tym razem całe 63 metry od ul. Dmowskiego: https://osm.org/go/0OOr5vMI0
A nie dało się tego zrobić w zeszłym roku przy okazji budowy nowego odcinka?
Niecałe 200 metrów małej podrzędnej uliczki w 2 lata. Brawo! Słuszną linię ma nasza władza!
"Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków!"

30


EP97300 ~EP97300 (Gość)11.03.2021 12:50

Cytuję:
Remont murów obronnych przy Placu Niepodległości


I tak co 5 lat będą remontować?!

40


goœć_obserwator ~goœć_obserwator (Gość)10.03.2021 13:33

A kiedy ulica Żelazna i Rusevellta?

71


warzywo ~warzywo (Gość)11.03.2021 10:32

...a któż to na ulicy Życzliwej ma kanalizację sanitarną, bo doprawdy nie wiem :-))

30


Gal ~Gal (Gość)11.03.2021 09:30

A Roosevelta i Żelazna po której jeździ pół Piotrkowa.

40


Marlenka 123 ~Marlenka 123 (Gość)11.03.2021 07:21

Jak to jakie inwestycje - wszystkie z obietnic wyborczych plus malowanie elewacji mediateki, bo nie wygląda najlepiej i nie przypomina kolorem tej z projektu ...

30


prot ~prot (Gość)11.03.2021 06:10

Ul. Jeziorna znów wypadła. Przedstawcie chociaż kosztorys, wylania paru cystern asfaltu, może mieszkańcy osiedla uporają się z tym sami. Ale zapomnijcie wówczas o podatku.

40


Oo ~Oo (Gość)10.03.2021 10:46

A Co z rozbudową Hali Relax!

91


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.03.2021 09:26

Kiedy zrobicie ul wierzejskom?

63


Nioem ~Nioem (Gość)10.03.2021 22:12

Kaczyński miał rację 2 kadencję i wypad

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat