Jaki był rok 2014 dla szpitala przy ul. Roosevelta w Piotrkowie?

ePiotrkow Poniedziałek, 05 stycznia 20151 2137
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie rok 2014 zakończy prawdopodobnie na niewielkim minusie. - Cały 2015 roku budzi niepokój ze względów finansowych – mówi dyrektor tej placówki.

- Funkcjonujemy trzeci rok na podobnej wysokości kontraktów, one nie ulegają zwiększeniu, przez co dopływ gotówki do naszej kasy jest niby stabilny, ale wszyscy wiemy, że pewne koszty (rachunki za energię czy za leki) rosną. To jest trochę frustrujące, że nie ma porozumienia o zwiększaniu nakładów na lecznictwo szpitalne, aby pokryć naturalny wzrost cen – mówił na antenie Strefy FM Paweł Banaszek, dyrektor PZOZ w Piotrkowie.

Jeśli chodzi o kondycję finansową szpitala, to co prawda nie podsumowano jeszcze minionego roku, ale dyrektor przewiduje, że szpital będzie na niewielkim minusie. - Jeśli chodzi o zakres kontraktów na 2015 rok, to jest on na podobnym poziomie jak w roku poprzednim, więc rewolucji dla pacjentów nie będzie. Warunki finansowania nieznacznie się pogorszyły, co jest budzącym niepokój aspektem – dodaje Banaszek.


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

retro ~retro (Gość)05.01.2015 07:11

Minus minusem , ale cały czas przychodnie POZ przyjmowały a nie pacjentów szantażowały jak niepubliczne. Na pochwałę tez zasługuje nocna i świąteczna opieka przy tym szpitalu

114


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat