Jaka pogoda w czasie majówki?

Strefa FM Piątek, 30 kwietnia 20213 1834
Wszyscy liczymy na ładną, słoneczną pogodę w pierwszy majowy weekend. Jakie są na to szanse - o tym w prognozie pogody przygotowanej przez grupę Łowcy Burz Łódzkie.
fot. pixabay.com / fietzfotos

W piątek czeka nas spokojny i ciepły dzień mówił w Maglu rzecznik ŁBŁ Michał Sowała. - W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie w regionie 16*C. Wiatr będzie wiał z kierunku zachodniego i w porywach osiągnie do 45 km/h. Ciśnienie będzie lekko wzrastać i o północy osiągnie 1014 hPa. Prognozujemy duże ilości słońca w ciągu dnia.


W sobotę odczujemy spadek temperatury. Maksymalnie na termometrach 13*C. Zmieni się również kierunek wiatru. W ciągu dnia będzie wiał z kierunku wschodniego. W porywach osiągnie do 30 km/h. Zachmurzenie utrzyma się na poziomie całkowitym, jednak gdzieniegdzie możliwe są przejaśnienia. Ciśnienie zacznie szybko spadać i o północy osiągnie wartość 1005 hPa. Wzmocnią się również podmuchy wiatru, które będą zwiastować zbliżanie się niżu.


Nad ranem do kraju zacznie wkraczać układ niskiego ciśnienia, a co za tym idzie wystąpią opady deszczu. W ciągu dnia może spaść nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Opady będą miały charakter ciągły i utrzymają się aż do poniedziałku. W ciągu dnia spadnie temperatura i osiągnie ona maksymalnie 12*C. Ciśnienie będzie spadać. Wiatr będzie wiał z kierunków zmiennych w porywach osiągnie do 60 km/h.

 

Prognoza pogody Łowców Burz Łódzkie w każdy piątek w Maglu (Strefa Fm Piotrków) ok. 9.10.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)30.04.2021 12:19

Cytuję:
temperatura maksymalna wyniesie w regionie 16*C.


A co to za nowa jednostka?

20


biblista ~biblista (Gość)30.04.2021 11:06

Jaka piękna tęcza z Nieba na Ziemię.

20


go?ć_dziki ~go?ć_dziki (Gość)30.04.2021 11:06

Ulewa

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat