Jaka pogoda na święta?

Strefa FM Piątek, 02 kwietnia 20210 2042
Noc z czwartku na piątek przyniosła nam zmianę pogody: popadał deszcz, a wiatr przybrał na sile. Co czeka mieszkańców regionu w świąteczny weekend?
fot. pixabay.com / gosiak1980

 

- W piątek ochłodzenia ciąg dalszy - mówił w radiowym Maglu Michał Sowała, rzecznik Łowców Burz Łódzkie - Temperatura do 10*C. Zachmurzenie umiarkowane. W ciągu dnia mogą pojawiać się przelotne opady deszczu. Wiatr będzie wiał z północy. Jego porywy nie powinny przekroczyć 20 km/h. Ciśnienie stabilne i utrzyma się na poziomie 1013 hPa. W nocy temperatura spadnie do 2*C, miejscami może wystąpić przygruntowy przymrozek.

W sobotę temperatura osiągnie co najwyżej 8*C. Zachmurzenie całkowite. Spodziewamy się opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem, miejscami - zwłaszcza wieczorem - może spaść śnieg. Strefa opadów wkroczy do naszego województwa od północnego zachodu i będzie przemieszczać się na południowy wschód. Ciśnienie będzie rosnąć i wieczorem osiągnie 1020 hPa. Wiatr nadal utrzyma kierunek północny. Wzmocnią się też jego porywy i osiągną do 45 km/h. W nocy będziemy mieli temperatury poniżej zera, zatem na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko.

W Wielkanoc temperatura wzrośnie do 9*C. W ciągu dnia powinniśmy też liczyć na liczne przejaśnienia. Wiatr zmieni kierunek na zachodni i w porywach osiągnie do 20 km/h. Ciśnienie znów zacznie spadać i pod wieczór osiągnie 1014 hPa. Kiedy więc nastąpi ocieplenie? Wszystko wskazuje, że na kolejny powiew wiosny będziemy mogli liczyć dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

Prognoza pogody na weekend prezentowana jest przez Łowców Burz Łódzkie w każdy piątek w magazynie Magiel (Strefa Fm Piotrków) kilka minut po 9.00.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat