ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zrobić ozdoby świąteczne z papieru – diy

Środa, 20 listopada 2019 2472
Własnoręcznie zrobione dekoracje świąteczne to dla niektórych nieodłączny element świąt. Celują w tym zwłaszcza dzieci spragnione samodzielnie wykonanych dekoracji. Przedstawiamy cztery propozycje prostych i efektownych ozdób choinkowych.

Łańcuch na choinkę z papieru kolorowego

 

To chyba najprostsza ozdoba choinkowa i pierwsza, jaką zazwyczaj wykonujemy z dziećmi. Zrobienie łańcucha na choinkę z papieru technicznie nie jest trudne, aczkolwiek wykonanie naprawdę długiego może zająć dużo czasu i dlatego prace warto zacząć na długo przed świętami.

 

Potrzebujemy biały lub kolorowy papier, nożyczki i klej. Perfekcjonistom przyda się linijka. Wycinamy z papieru paski o szerokości około centymetra i długości przynajmniej pięciu centymetrów. Im dłuższe paski tym większe będą kółka. Z pierwszego paska robimy kółko, sklejając końce, następy pasek przekładamy przez pierwszy i też sklejamy – i tak do ostatniego paska. Można robić kilka łańcuchów jednocześnie i na końcu połączyć je w jeden.

 

Proste papierowe bombki na choinkę

 

Bombki na choinkę to klasyczne ozdoby bożonarodzeniowe. Do zrobienia tej potrzebujemy tych samych przyborów, co do zrobienia łańcucha. Podobnie wycinamy paski papierowe, ale tym razem ich długość powinna mieć co najmniej dwadzieścia centymetrów. Pierwszy pasek sklejamy tak, by powstało kółko. Z kolejnymi robimy podobnie, ale pilnując, by powstało coś na kształt siatki geograficznej, takiej jak na globusie. Mamy do wyboru, czy bombka będzie składała się z samych „południków”, czy na środku zrobimy też „równik”. Ta druga opcja będzie lepsza przy większej bombce. Na końcu przyczepiamy zawieszkę w górnej części lub po prostu przewlekamy nitkę.

 

Papierowe aniołki z zawieszką

 

Aniołek to nieodłączny element świąt i wykonując dekoracje świąteczne, nie można o nim zapomnieć. Sposobów na zrobienie aniołka jest dużo, niektóre są bardzo proste, inne trudne.

Do zrobienia prostego aniołka będzie potrzebny papier, nożyczki, nitka z igłą i klej. Pierwszy krok to zrobienie sukni aniołka.

 

Ozdoby bożonarodzeniowe w kształcie aniołów można robić na wiele sposobów. My proponujemy nieco bardziej zaawansowaną wersję tej dekoracji świątecznej. Papierowy kwadrat o boku 20 cm przecinamy na pół i z powstałych pasków robimy dwie harmonijki, rozpoczynając składanie od krótszego boku powstałych w ten sposób prostokątów. Ciasno złożoną harmonijkę składamy na wysokości około 1/3. Podobnie postępujemy z drugą. Uzyskujemy w ten sposób za każdym razem pół sukienki i jeden rękaw. Trzeba pamiętać, że te dwie części muszą być symetryczne, po sklejeniu uzyskamy całą sukienkę. Na koniec wycinamy dwa nieduże kółka, które przyklejamy w górnej części po obu stronach. To będzie głowa aniołka. Przez środek obu „głów” lub w miejscu łączenia na górze przewlekamy nitkę.

 

Choinka 3D z papieru

 

Nadaje się zarówno do powieszenia, jak i postawienia. Przy tym jest bardzo prosta w wykonaniu.

Z papieru w dowolnym kolorze wycinamy dwa identyczne kształty choinki. Składamy wzdłuż na pół. Jedną choinkę przecinamy w miejscu zgięcia do połowy od góry, drugą od dołu. Wkładamy jedną część w drugą. Choinkę można ozdobić rysunkami, naklejkami lub klejem z brokatem. Jeśli ma wisieć, przez czubek trzeba przewlec nitkę. Stojącą choinkę najlepiej zrobić z papieru technicznego (w sprzedaży dostępne są bloki techniczne kolorowe). Wisząca może być zrobiona z cienkiego papieru kolorowego.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat