ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zdobyć wizę do USA?

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 2631

Wakacje, a może praca za oceanem? Zastanawiasz się, jak zdobyć wizę do USA? Sprawdź stronę https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-usa/, która zajmuje się pośrednictwem wizowym.

 

Przeczytaj artykuł poniżej, aby dowiedzieć się:

- które kraje są zwolnione z wizy
- jak wygląda proces otrzymania wizy
- jakie są kategorie wiz
- czym zajmuje się serwis konsularny

 

Kraje zwolnione z wizy do USA


Aby dostać się do USA, obywatele Polski potrzebują wyrobić promesę wizową do USA. Na podstawie promesy, wizę otrzymuje się po przylocie do USA, na granicy.
Na obecny moment kraje, które są zwolnione z obowiązku posiadania promesy wizowej przed wjazdem na teren USA to: Andora, Australia, Austria, Belgia, Brunei, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Japonia, Korea Południowa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monaco, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, San Marino, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

 

Proces otrzymania wizy do Stanów


Każdy starający się o promesę ma obowiązek na samym początku stawić się osobiście na rozmowę z konsulem. Osoby zwolnione z tego obowiązku to dzieci do lat 14 i osoby powyżej 80 roku życia. Spotkanie umawia się telefonicznie.
Podczas składania o promesę należy przedstawić komplet dokumentów, który jest wymagany przez ambasadę. Niekompletne dokumenty będą odrzucone lub wstrzymane z prośbą o uzupełnienie. Serwis Konsularny nie ma żadnego wpływu na decyzję o wydaniu promesy. Dodatkowo należy posiadać paszport. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.
Jedyne akceptowane zdjęcie do wniosku wizowego to zdjęcie tzw. biometryczne do wizy USA, kolorowe, twarz na wprost, oboje uszu widoczne, białe tło, 5 cm x 5 cm.
Na umówione spotkanie należy zabrać paszport, potwierdzenie wypełnienia wniosku online, ewentualnie zdjęcie i opłatę wizową.


Kategorie wiz


Obecnie wyróżnianych jest 20 różnych kategorii wiz. Należą do nich m.in. dyplomaci, członkowie załogi, przedsiębiorcy, dziennikarze, studenci wyjeżdżający na wymianę, pracownicy religijni. 

 

Pośrednictwo wizowe dzięki serwisowi konsularnemu 


Założyciele firmy zdobywali doświadczenie pracując w największej w Europie firmie wizowej w Londynie. W 2006 roku powstała firma Serwis Konsularny w Warszawie. Przez lata, Serwis, bazując na profesjonalizmie, wiedzy i prestiżu marki osiągnął status jednej z największych firm tego typu w Polsce i drugi po MSZ punkt informacji konsularnej w kraju. Serwis Konsularny posiada główną siedzibę w Warszawie oraz oddziały w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu. Firma zatrudnia również pracowników w Berlinie i Londynie. 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat