Jak założyć i potwierdzić profil zaufany?

ePiotrkow Poniedziałek, 20 kwietnia 20204 2473
Urzędy i instytucje zachęcają obywateli do załatwiania spraw w sposób zdalny przy pomocy tzw. profilu zaufanego. Najłatwiej założyć i potwierdzić taki profil przy użyciu serwisu internetowego swojego banku, ale nie wszystkie placówki finansowe oferują taką usługę i nie każdy korzysta z bankowości elektronicznej. Co z takimi osobami? Sam wniosek można złożyć przy pomocy strony www.pz.gov.pl, ale jego potwierdzenie wymaga już osobistej wizyty w punkcie potwierdzającym.
fot. pz.gov.pl

Przed wybuchem epidemii w Piotrkowie funkcjonowały 4 punkty, w których można było potwierdzić profil zaufany. Mieściły się one w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28, Urzędzie Skarbowym przy ul. Wroniej 65,  inspektoracie ZUS w al. Armii Krajowej 9 oraz delegaturze NFZ w al. Armii Krajowej 15. Obecnie jest to możliwe tylko w ostatnim z nich. 

 

- Mimo tego trudnego czasu staramy się ułatwić pacjentom korzystanie z profilu zaufanego. Wystarczy wejść na stronę www.pz.gov.pl i złożyć przy jej pomocy wniosek o profil zaufany. Następnie należy przyjść do delegatury NFZ w Piotrkowie z dowodem osobistym po to, żeby uzyskać potwierdzenie swojego profilu. W celu jak najsprawniejszego załatwienia takiej sprawy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr (42) 275-41-17. W godzinach od 8:00 do 15:30 będzie można potwierdzenie profilu zaufanego odbierać po okazaniu dokumentu tożsamości, oczywiście jak już wcześniej wspominałam po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu dokładnego terminu z naszym pracownikiem - mówi Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ.

 

Rzecznik łódzkiego NFZ zachęca również osoby posiadające profil zaufany do korzystania z platformy internetowej pacjent.gov.pl, która oferuje możliwość otrzymywania e-recept, które w dobie porad telefonicznych i internetowych umożliwiają ograniczenie osobistego kontaktu z lekarzem do absolutnie niezbędnych sytuacji. 

 

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada również, że jeszcze w tym tygodniu, od środy (22. kwietnia) będzie można tymczasowo potwierdzić profil zaufany przez wideoweryfikację. Wniosek będziemy składać tak jak dotychczas przez stronę pz.gov.pl, a potem będzie trzeba się połączyć, korzystając z internetowego wideokomunikatora z urzędnikiem Ministerstwa Cyfryzacji, który zdalnie potwierdzi nasz profil. 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)21.04.2020 14:27

"kontakt telefoniczny pod nr (42) 275-41-17"
A po co te nawiasy?

10


on a ~on a (Gość)20.04.2020 18:31

w gorzkowicach w gminie już kilka lat można potwierdzać

20


Podziękował ~Podziękował (Gość)20.04.2020 16:25

Za szybkie zainteresowanie tematem

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat