Jak zaaranżować małą łazienkę? Przykłady rozwiązań

Kraj Wtorek, 17 września 20192 3003
W łazience wykonujemy czynności higieniczne, ale też relaksujemy się, dlatego ważne jest jej odpowiednie urządzenie. Powinna spełniać potrzeby estetyczne i przede wszystkim być funkcjonalna. Czy da się to pogodzić w przypadku małego pomieszczenia?

Jasna kolorystyka – wrażenie przestronności

 

Projekty łazienek pokazują, że nawet małe wnętrze można urządzić ze smakiem, a przy tym zachować jego praktyczny wymiar. Jasne kolory są pożądane w niewielkich pomieszczeniach i warto zastanowić się nad stworzeniem aranżacji z bielą w roli głównej. Jeżeli wydaje się zbyt sterylna, można sięgnąć po subtelny błękit lub delikatną szarość. Jasne płytki do łazienki powodują, że sprawia wrażenie znacznie przestronniejszej. Idealnym wyborem są warianty zupełnie gładkie, bez żadnych wzorów, które całą powierzchnią odbijają światło. Dopuszczalny jest ewentualnie skromny deseń, który nie wywoła efektu przytłoczenia. Gładkie płytki można za to połączyć z dekoracyjnymi listwami i płytkami – płytki mogą wydzielać np. określoną strefę łazienki, należy układać je z umiarem. Kolor fug powinien idealnie pasować do barwy płytek, aby powierzchnia wydawała się jak najbardziej jednolita. Aby nadać wnętrzu oryginalności, zastanów się nad wykorzystaniem płytek w niestandardowym kształcie. Może to być m.in. heksagon. Inny kształt niż kwadrat czy prostokąt można zastosować np. na jednej ścianie lub tylko na podłodze. Łazienka nabierze nieco innego charakteru, jeżeli skorzystać z płytek imitujących bieloną cegłę.

 

Łazienka inspirowana stylem eko

 

Drewno i kamień są podstawowymi materiałami przeznaczonymi do urządzania wnętrz w stylu eko. Niestety nasiąkliwość drewna powoduje, że tylko niektóre gatunki są w stanie sprostać warunkom panującym w łazience, a i tak muszą być systematycznie pielęgnowane oraz impregnowane. Również kamień nie jest tak wygodny w czyszczeniu jak płytki ceramiczne. Obecnie aranżacja łazienki może być jednak zachowana w stylu eko bez konieczności poświęcania czasu na dodatkowe czynności zapewniające trwałość materiału wykończeniowego. Wystarczy skorzystać z płytek imitujących naturalne drewno lub kamień. Drewnopodobne płytki można wykorzystać jako podłogę, a imitacją kamienia wyłożyć ściany. Wnętrza w stylu eko są oszczędne, dlatego mała łazienka jest idealna, aby stworzyć taką aranżację. Prosta ceramika sanitarna, szafka i lustro dopełnią całość.

 

Nowoczesna aranżacja z kamieniem w roli głównej

 

Płytki inspirowane naturalnymi kamieniami oferują wiele możliwości aranżacyjnych. Dostępne warianty na pewno nie są nudne, o czym można się przekonać, odwiedzając Grupamo.pl. Neutralne barwy kamieni sprawiają, że łatwo zaaranżować nowoczesne łazienki. Można je w fantastyczny sposób łączyć z płytkami strukturalnymi, uzyskując niecodzienne efekty. Przyjemny klimat łatwo stworzyć przy pomocy kilku źródeł światła. Warto w ten sposób podkreślić strukturę płytek, ale trzeba pamiętać o praktycznym wymiarze oświetlenia, dlatego należy zwrócić uwagę m.in. na światło wokół lustra.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ab ~ab (Gość)17.09.2019 20:41

To jest mała łazienka????? To chyba autorzy nie widzieli nigdy łazienki w starych blokach!!!! Niech takie projekty umieszczą, spróbują ładnie zaaranżować naprawdę małe łazienki.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat