ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków?

Wtorek, 04 września 2018 1489
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzysta się w alternatywie do tradycyjnych szamb. Instalowane są zwłaszcza na terenach, gdzie doprowadzenie kanalizacji byłoby utrudnione lub słabo opłacalne.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są dobrym rozwiązaniem ze względu na ich ekologiczny charakter. Ścieki nie przedostają się do gleby, a tym samym nie zanieczyszczają jej. W przypadku szamba z kolei nie możemy mieć całkowitej pewności czy nasze nieczystości nie skażą środowiska, bo zdarzają się firmy odbierające ścieki, które wylewają je na pola czy do rzek. Przydomowe oczyszczalnie natomiast spełniają wszelkie restrykcyjne normy nałożone przez Unię Europejską. Oczyszczalnia jest bardziej korzystna niż szambo także ze względów ekonomicznych. Co prawda wymaga dużego wkładu finansowego na początku, ale koszty zwracają się po około trzech latach użytkowania, a samo utrzymanie to tylko kilkanaście procent tego, ile musielibyśmy przeznaczyć na tradycyjne szambo. Ponadto – biorąc pod uwagę jej ekologiczny charakter – na instalację można spróbować pozyskać środki np. z funduszy gminnych.

 

Posiadanie takiej oczyszczalni zwalnia nas także z konieczności regularnego zamawiania firmy wywożącej ścieki, przechowywania rachunków za tę usługę czy obaw, że zbiornik się przepełni. Ponadto dzięki przydomowej oczyszczalni unikamy nieprzyjemnego zapachu. Oczyszczalnie wykorzystujące technologię złoża biologicznego (np. przydomowe oczyszczalnie ścieków dostępne tutaj: https://www.traidenis-pol.com/produkty/przydomowe-oczyszczalnie-nv/) gwarantują skuteczność także w niesprzyjających warunkach, gdy ścieki dopływają nieregularnie. Są odporne również na wpływ czynników atmosferycznych i chemicznych, przez co wyróżniają się wieloletnią trwałością, a dodatkowo objęte są gwarancją. Do ich zainstalowania nie są potrzebne pozwolenia na budowę ani specjalistyczna wiedza, a obsługa polega jedynie na dostarczaniu specjalnych enzymów oraz wywożeniu osadów średnio raz na dwa lata. Produktem końcowym oczyszczalni jest w głównej mierze woda, którą można spożytkować np. do celów gospodarczych.


Korzystanie z przydomowych oczyszczalni jest znacznie bardziej korzystne niż posiadanie szamba, przede wszystkim ze względów ekologicznych i finansowych.


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat