ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać pralkosuszarkę?

Czwartek, 22 października 2020 1518
Pralkosuszarki nie stanowią już wyposażenia wyłącznie obiektów rekreacyjnych - hoteli, pensjonatów czy szpitali lub żłobków. Sprawdzą się jako ultraprzydatne rozwiązanie w przypadku każdej rodziny, w której systematyczne pranie jest elementem codzienności. Konieczność częstego prania i rozwieszania odzieży do momentu jej wyschnięcia może być uciążliwa szczególnie w przypadku mieszkań o niedużym metrażu.

 

Pralkosuszarka - hit czy kit?

 

Wokół pralkosuszarek powstało też wiele mitów - jednym z nich jest to, że psują się szybciej niż standardowa pralka czy suszarka. Nic bardziej mylnego! Współczesne urządzenia charakteryzują się trwałością i ułatwiają codzienne życie. Kolejną legendą jest również to, że pralkosuszarki dopierają gorzej niż standardowe urządzenia. To także mija się z prawdą - wysoka skuteczność w dopieraniu rzeczy to podstawowa zaleta tych urządzeń. W przeciwnym razie nie cieszyłyby się taką popularnością i uznaniem klientów.

 

Wybór pralkosuszarki

 

Te urządzenia sprawdzą się zarówno w domach jak i niedużych mieszkaniach. Wybór takiego uniwersalnego urządzenia to słuszny krok - wbrew pozorom także w przypadku nieruchomości o małym metrażu. Dlaczego? Zyskujesz wolną przestrzeń bez konieczności rozstawiania tradycyjnej suszarki na pranie, która na wiele godzin blokowałaby wolne miejsce.

 

Przed zakupem wymierz dokładnie miejsce, w którym będzie się docelowo znajdować Twoja pralkosuszarka, aby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci niedopasowania sprzętu do przeznaczonej na niego przestrzeni.

Dzięki modelom pralkosuszarek przeznaczonych do zabudowy będziesz w stanie zachować pożądaną aranżację łazienki - sprzęt nie będzie bowiem na pierwszym planie, a zostanie wkomponowany w zaplanowany przez Ciebie wystrój. Większość dostępnych na rynku modeli wolnostojących ma wysokość ok. 85 cm i 60 cm szerokości. Różnica dotyczy zazwyczaj dostępnych głębokości - jeśli nie masz zbyt dużo wolnej przestrzeni na zamontowanie pralkosuszarki, wówczas możesz sięgnąć po modele o głębokości zaledwie 40 cm. Różnorodne propozycje znajdziesz tutaj https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki.bhtml.

 

Jaki załadunek jest dla Ciebie odpowiedni?

 

To jeden z kluczowych parametrów - warto przy tym pamiętać o tym, że pralka może więcej wyprać niż wysuszyć w późniejszym etapie. Jeżeli zatem maksymalnie zapełnisz pralkosuszarkę podczas prania - wówczas będziesz mógł wysuszyć około połowy wypranych rzeczy. To powoduje, że rozsądnym posunięciem będzie kupno pralkosuszarki o większym zapotrzebowaniu niż rzeczywiste.

 

Prędkość wirowania to także istotny parametr

 

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać pralkosuszarkę - weź też pod uwagę prędkość wirowania. Można uogólnić, że większość tych sprzętów ma ok. 1400-1500 obrotów na minutę. To pozwala na wyjęcie prania bez nadmiaru wody. Finalnie skutkuje to krótszym czasem suszenia, a to korzystnie wpływa na mniejszy rachunek za prąd.

Ważnym elementem jest jest także klasa energetyczna pralkosuszarki.

Standardowo - w przypadku sprzętu z klasą A zyskasz gwarancję, że rachunki za energię elektryczną nie ulegną drastycznemu wzrostowi. Klasa B cechuje co prawda tańsze modele, jednak nawet już po roku użytkowania ten zakup może okazać się droższy, jeśli porównasz wyższe rachunki.

 

Innowacyjne technologie pralkosuszarek

 
Nie sposób nie wspomnieć tu o pompach ciepła - sprawia ona, że pralkosuszarki są w stanie suszyć w dokładnie taki sam sposób, jak standardowe suszarki - łagodnie, w niższej temperaturze od pozostałych modeli. Istotnym aspektem jest także niższy pobór energii i brak pozostawianej wody w trakcie suszenia.
 
 

Wartość dodana wynikająca z wyboru pralkosuszarki

 

Pralkosuszarki tak jak tradycyjne modele pralek są wyposażone w standardowe programy do prania:

- zwykłego,

- odzieży sportowej,

- antyalergicznego.

Niestandardową zaletą są jednak specjalne programy parowe, które pomogą Twoim ubraniom odzyskać dawną świetność i świeżość. Ponadto zmniejszają ilość powstałych w trakcie prania zagnieceń.

Pralkosuszarki zapewniają także skuteczną dezynfekcję materiałów. Jest to szczególnie ważne w przypadku częstego prania np. toreb zakupowych czy maseczek ochronnych.

Niektóre modele są także wyposażone w program do sterylizacji bębna - to powoduje, że w bębnie nie pojawi się brzydki zapach.

 

Pralkosuszarka to przydatne urządzenie w każdym domu

 

Standardowa suszarka do ubrań to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Rozwieszone przez długie godziny ubrania czy pościele nie wpływają na podniesienie estetyki pomieszczenia. Jeden sprzęt jest w stanie wyeliminować ten problem - dzięki zakupowi pralkosuszarki raz na zawsze zapomnisz o częściach garderoby w całym domu. Poza wolną przestrzenią zyskasz także czas, jaki poświęcałbyś na rozwieszanie, a później zwijanie prania. Zyskujesz w ten sposób czas na bardziej wartościowe dla Ciebie sprawy.

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat