Jak wybrać najlepsze buty do tenisa?

Kraj Piątek, 08 grudnia 20170 3300
Wybierając obuwie sportowe powinniśmy pamiętać, że to od nich będą zależeć nie tylko wyniki, ale także nasze zdrowie. Zobacz, jak wybrać buty do tenisa.

Jeszcze niedawno obuwie sportowe było lekceważone i nie miało większego znaczenia dla osób uprawiających spot. Dla nieświadomych liczył się jedynie design i jako taka wygoda. Na szczęście w ostatnich latach coraz więcej ludzi zaczęło zdawać sobie sprawę z tego jakże istotna jest jakość. Bowiem to właśnie ona decyduje zarówno o naszej satysfakcji, o stanie naszego portfela, a w końcu o stanie naszego zdrowia.

 

Wysokiej jakości przedmioty codziennego użytku, odzież, żywność i w końcu wysokiej jakości obuwie sportowe mają bezpośredni wpływ na naszą codzienność. Stawiając na lepszą jakość, stawiamy na lepsze życie.

 

Jak wybrać buty do tenisa?

 

Zaawansowani tenisiści wiedzą, że obuwie sportowe ma bezpośredni wpływ na sprawność, osiągane wyniki, a także na stan zdrowia. Nie bez powodu uważają oni, że obuwie do tenisa niezaprzeczalnie powinno być najwyższej jakości. Wiedzą, że na zdrowiu nie należy oszczędzać.

 

Najlepsze buty do tenisa - cechy:

 

Dopasowanie

Dobrze dopasowane buty mogą skutecznie chronić nasze stawy przed kontuzjami. Aby mogło tak być, obuwie tenisisty zawsze powinno być dobrze dopasowane do stopy zarówno pod względem rozmiaru jak i jej szerokości.

 

Amortyzacja

Tenis i wiele innych dyscyplin sportowych są grami bardzo dynamicznymi. W takich sportach bardzo łatwo o niechciane kontuzje i błyskawiczne zużycie stawów. Właśnie z tych względów obuwie sportowe ma za zadanie nieustannie zapewniać maksymalną amortyzację na każdym kroku.

 

Wentylacja

Niewentylowane obuwie powoduje, że stopy się pocą, ślizgają, puchną i zostają narażone na bolesne otarcia. Dobrej jakości buty zapewniają skuteczną wentylację stopy bez względu na czas i częstotliwość ich użytkowania. Wentylację w butach zapewniają specjalnie wyselekcjonowane materiały przepuszczające powietrze.

 

Jakość

Dynamiczne sporty, w których stopy są kluczowym elementem powodują, że nawet najwyższej jakości buty narażone są na nadmierne zużycie. Czy można temu zapobiec? Jest na to sposób. Warto wybierać dobrej jakości, profesjonalne obuwie, które wykazuje się znacznie wyższą odpornością na zużycie niż ich odpowiedniki z supermarketu.

Oczywiście pamiętajmy, że buty do tenisa należy często wymieniać na nowe. Jednakże jeśli są one dobrej jakości, nie wymagają tak częstych zmian jak wątpliwej jakości obuwie.

 

Design

Obuwie sportowe w każdym stopniu powinno odpowiadać naszym potrzebom. Właśnie dlatego powinniśmy wybierać tylko atrakcyjne dla nas buty. Dlaczego? Dzięki temu zyskamy maksymalny komfort użytkowania i będziemy mogli całkowicie poświęcić się grze. Dyskomfort i niezadowolenie nie będą nam przeszkadzać w osiąganiu najlepszych wyników.

W ostatnim czasie wśród tenisistów stały się popularne designerskie i niezwykle wygodne buty asics, które wciąż zyskują pozytywne rekomendacje od coraz szerszego grona sportowców. 

 

/Artykuł powstał we współpracy z firmą 1but.pl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat