tekst reklamowy

Jak wybrać najlepszą karmę dla psa? Praktyczne wskazówki

Czwartek, 29 kwietnia 2021 518
Wybór pożywienia dla psa jest bardzo ważnym zadaniem. Od niego zależy zdrowie, wygląd i samopoczucie czworonoga. Szukając karmy, trzeba zwrócić uwagę na jej skład, który wpływa automatycznie na jakość danego produktu. Jaka karma będzie dla psa najlepsza?

Najlepsza karma dla psa – kilka słów o diecie czworonoga

 

Zanim ustalimy, jaka karma dla psa jest najlepsza, powinniśmy wspomnieć, choć kilka słów na temat diety tych czworonogów. Otóż należy pamiętać, że to, co pies je, ma ogromny wpływ na jego zdrowie i wygląd. W żaden inny sposób nie zadbamy o niego lepiej, jak poprzez właściwe żywienie. I nie zastąpią tego najlepsze zabawki czy poświęcony czworonogowi czas.

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czasem wpływu karmy na zdrowie czworonoga nie widać od razu, a niekiedy nie zauważa się go nawet przez długie miesiące i lata. Stan zdrowia może się jednak znacznie pogarszać. By tak jednak się nie stało, trzeba wybrać odpowiednią dla konkretnego psa karmę. Poszukiwania należy zacząć od szczegółowej analizy składników.

 

Właściwy model żywieniowy

Wybór karm dla psów jest bardzo duży. W sprzedaży dostępne są karmy suche i mokre. Niektórzy decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków. Zanim wybierzemy konkretny model żywieniowy, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Na pierwszym miejscu musimy oczywiście postawić zdrowie.

 

Z wielu powodów samodzielne przygotowywanie posiłków jest lepszym rozwiązaniem, ale nie wszyscy mają na to czas. Dlatego lepiej i wygodniej jest wybrać gotową karmę. Trzeba tylko wybrać tę, która ma najlepszy skład. Ważna jest tu duża zawartość mięsa, a także brak szkodliwych konserwantów. Tak więc najlepsza karma dla psa to ta pełnowartościowa i pozbawiona wszelkiego typu ulepszaczy. Więcej na temat karmy dla psa przeczytasz na rankingkarm.pl.

 

Jaka karma dla psa sucha czy mokra?

 

Pytanie teraz, jaka karma dla psa będzie najlepsza, sucha czy mokra? Zdania są podzielone. Karma mokra jest lepsza dla czworonoga chociażby dlatego, że produkt jest mniej przetworzony. Poza tym karma w tej formie jest zdecydowanie przyjemniejsza do jedzenia, jest wilgotna. W dodatku karma mokra nie wywołuje pragnienia, tak, jak karma sucha.

 

Oczywiście karma sucha nie jest zła. Odpowiednio zbilansowana jest równie pożywna i zdrowa. Wymaga jednak porcjowania na nieco innych zasadach. Ważne jest wobec tego to, aby dobrze przyjrzeć się składnikom tego produktu żywieniowego.

 

Najlepsza karma dla psa – składniki

 

W składzie dobrej karmy powinno znajdować się mięso. I to jak najwięcej mięsa. Musi to być mięso wyłącznie dobrej jakości. Jeśli przykładowo w karmie jest mniej niż 50% mięsa, to lepiej z niej zrezygnować, gdyż nie będzie dobrym wyborem. Należy również pamiętać o tym, aby omijać karmy, których opakowanie nie wskazuje konkretnej zawartości procentowej tego składnika, a więc mięsa.

 

W składzie karm znajdują się również wypełniacze. W karmie powinno być jak najmniej zbóż, choć tak naprawdę najlepiej, aby nie było ich wcale. Należy unikać ryżu, kukurydzy i pszenicy. Dodawanie takich składników do karmy zdecydowanie obniża koszt produkcji. Cena jednak w tym przypadku nie jest najważniejsza. Dobrym wypełniaczem są warzywa i owoce. Może to być marchew, ziemniaki, dynia, jabłka, a także gruszki, kiwi czy jagody.

 

Dodatki, które znajdują się w karmach to zwykle tauryna, glukozamina i chondroityna. Nie brakuje w nich także witamin i mikroelementów.

Pomóc w wyborze najlepszej karmy może ranking karmy dla psa. Wcześniej trzeba jednak wiedzieć, jakiej karmy potrzebuje nasz czworonożny przyjaciel. Innej karmy będzie potrzebował york, a zupełnie innej owczarek. Chodzi tu między innymi o wielkość i wagę. Inną karmą będą żywić się szczeniaki i dorosłe psy. Innej karmy trzeba szukać dla psa z pewnymi dolegliwościami zdrowotnymi.

 

Na rynku dostępne są bardzo różne karmy, w tym karmy różniące się składem. Należy wybrać tę, która jest wartościowa, odżywcza i bezpieczna dla psiego organizmu. To wpłynie na jego zdrowie i samopoczucie. Przyczyni się również do uzyskania lśniącej, gęstej sierści. W ten sposób zadbany pies będzie szczęśliwym zwierzakiem.


Zainteresował temat?

3

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat