tekst reklamowy

Jak wybrać kosiarkę?

Środa, 09 czerwca 2021 680
Równy, zielony i ogólnie zadbany trawnik to bez wątpienia wizytówka domu. Każdy posiadacz domu jednorodzinnego marzy o tym by mieć trawnik, który będzie cieszył oko. Jednak jak wiadomo trawnik słynie z tego, że wymaga sporo pielęgnacji. W szczególności mowa tutaj o regularnym podcinaniu i koszeniu. Żeby pielęgnacja trawy nie stała się utrapieniem trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt w postaci kosiarki. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek dla każdego kto poszukuje kosiarki.

Rodzaje kosiarek

 

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju kosiarek. Między innymi są to znane i lubiane kosiarki spalinowe oraz elektryczne, które przypominają wózek, który trzeba pchać podczas koszenia. Alternatywą są tak zwane kosy (podkaszarki), które przypominają długi pręt lub odkurzacz. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego kto chce z nieco większą precyzją podkosić określone miejsce bez ryzyka skoszenia kwiatów. Podkaszarki tego typu są często wykorzystywane nie tylko w przydomowych ogródkach, ale na zielonych terenach miejskich. Dla osób poszukujących czegoś nieco bardziej wygodnego godną rozważenia propozycją są kosiarki przypominające mały traktorek lub quad. Tego typu rozwiązanie znakomicie sprawdzi, się, gdy do skoszenia jest duży obszar. Co ciekawe, ostatnio szturmem na rynek kosiarek wdarły się kosiarki roboty, które same jeżdżą po ogrodzie kosząc trawę. Trzeba przyznać, że jest to interesujące rozwiązanie.

 

Jak dopasować kosiarkę do potrzeb?

 

Zatem jak dopasować kosiarkę do potrzeb? Naszym zdaniem przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wielkość ogrodu. Jeśli dysponujemy dużym ogrodem to zastosowanie kosiarki w postaci traktorka będzie jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Jeśli jednak mamy ogród mniejszy niż 1000m2 to raczej inwestowanie w tak zwany traktorek nie jest uzasadnione.

 

Po drugie warto zwrócić uwagę na to czy kosiarka jest bezprzewodowa czy jednak wymaga podłączenia do prądu. Wiele bezprzewodowych urządzeń działających na akumulator jest znacznie wygodniejszych w użytkowaniu.

 

Po trzecie, po prostu dopasuj kosiarkę do swoich preferencji. Jedni wolą tradycyjne kosiarki spalinowe a niektórzy uważają, że koszenie podkaszarką jest znacznie wygodniejsze. Dlatego indywidualne preferencje mają całkiem spore znaczenie.

 

Warto wiedzieć, że wiosna oraz lato to czas, kiedy w sklepach sprzedaje się zdecydowanie najwięcej kosiarek. Jest to bez wątpienia wysoki sezon na urządzenia tego typu. Poza kosiarkami, łatwo znaleźć promocje, sekatory, grabie, opryskiwacze, pilarki łańcuchowe, lornetki oraz wiele innych sprzętów typowych dla wiosennych prac ogrodowych.

 

Dlatego łatwo znaleźć liczne promocje oraz kody zniżkowe na sprzęt do ogrodu.

 

 

Źródło zdjęcia:

Tretyakov Viktor / Shutterstock.com


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat