ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać idealny blat do białej kuchni? Doradza projektant wnętrz z Krakowa

Czwartek, 05 kwietnia 2018 6230
Białe kuchnie królują w polskich domach już od wielu lat. To niezawodna klasyka, która pasuje do niemal każdego wnętrza. Jak wybrać idealny do niej blat? Poznaj porady projektanta wnętrz z Krakowa.

Jak dobrać blat do białej kuchni?


Dobór blatu w kuchni najczęściej jest uwarunkowany kilkoma ważnymi aspektami . Zacznijmy od tego, że w przypadku kuchni otwartych na salon, bardzo ważne jest aby kolorystyka obydwu pomieszczeń idealnie do siebie pasowała. W takiej sytuacji warto dobrać blat pod kolor mebli, ścian lub tekstyliów w salonie. W pozostałych przypadkach mamy troszkę więcej pola do manewru, ale też nie powinniśmy przesadzać. Do wyboru mamy blaty białe, drewniane, kamienne (lub z imitacji kamienia) i te wykonane z tworzyw sztucznych (gama kolorystyczna jest najszersza). Na rynku dostępne są też blaty metalowe lub wykonane z płytek ceramicznych ale osobiście nie polecamy takich rozwiązań.

 

Biała kuchnia z białym blatem? Poznaj opinię projektanta wnętrz


Biała kuchnia wykończona białym blatem nie jest najbardziej popularnym rozwiązaniem. Tego typu połączenia wyglądają bardzo elegancko i sprawiają, że całość aranżacji wygląda jednolicie i gustownie. To rozwiązanie zdecydowanie dla fanów bieli. Świetnie sprawdzi się również w małych i ciemnych kuchniach. Biały blat w przeciwieństwie do opcji ciemniejszych opcji (kamień, drewno) optycznie powiększa przestrzeń i nie przytłacza. Należy jednak pamiętać również o jego minusach. Białe blaty niestety szybko się brudzą, mają tendencję do odbarwiania się. Z drugiej strony są łatwe w utrzymaniu czystości i rzadko na nich widac rysy.

 

Czy kuchnia z drewnianym blatem jest praktyczna? Odpowiada projektant wnętrz


Drewniane blaty kuchenne już od paru lat są bardzo modnym dodatkiem (wspomina Ania z DreamDesign). Ich niepowtarzalny wygląd, szeroka kolorystyka i ciekawe wykończenia znalazły już rzeszę fanów. Biała kuchnia z drewnianym blatem pięknie ociepla wnętrze i nadaje mu wyjątkowo domowego charakter. Niestety drewno jest dość specyficznym materiałem. Nieodpowiednio zabezpieczone łatwo ulega zniszczeniu i jest trudne w konserwacji. Jego niewątpliwą zaletą jest jednak możliwość wyszlifowania i odnowienia, dzięki czemu nawet w przypadku poważnych zniszczeń, zawsze możemy naprawić sytuację. W przypadku blatów naturalnych z drewna lub kamienia ciekawym rozwiązaniem jest wybór ich syntetycznych zamienników. W taki sposób możemy cieszyć się wyglądem blatu dębowego lub marmurowego, bez zmartwień o ich trwałość lub uszkodzenia.

 

Kuchnia z ciemnym blatem - dowiedz się do jakich wnętrz pasuje


Biała kuchnia z ciemnym blatem jest dość odważnym rozwiązaniem. Kontrastowy wybór również posiada swoich wielbicieli jednak należy pamiętać, że nie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Ciemne blaty mają tendencję do obciążania przestrzeni i dominowania. Jeśli urządzamy małą zamkniętą kuchnię zrezygnujmy z czarnych lub bardzo ciemnych blatów. W takich przypadkach lepiej postawić na drewno lub całkiem biały blat. Pamiętajmy, jednak że jeśli przestrzeń nas nie ogranicza lub aranżujemy otwartą kuchnię śmiało możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Szczególnie, że białe kuchnie z ciemnymi (kamiennymi) blatami prezentują się elegancko i luksusowo.


Zainteresował temat?

1

6


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat