ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać darmowy program księgowy dla małych firm?

Piątek, 17 kwietnia 2020 1243
Księgowość to obowiązkowy dział każdej firmy. Niezależnie od tego, czy jest to księgowa na etacie, czy zewnętrzne biuro rachunkowe, obsługa taka jest niezbędna. Oczywiście niektórzy przedsiębiorcy próbują samemu rozliczać się z fiskusem. Nie jest to wykluczone – szczególnie w przypadku małych firm – ale wymaga zaangażowania ze strony właściciela, a przede wszystkim dobrego programu księgowego. Niestety większość platform to skomplikowane narzędzia dla księgowych. Ich obsługa wymaga profesjonalnego przygotowania i znajomości przepisów podatkowych. Na szczęście niedawno na rynku pojawiły się programy wykorzystujące nowe technologie. To intuicyjne narzędzia, które oferują bardzo wiele przydatnych, dodatkowych funkcjonalności.

Darmowy program księgowy dla małych firm to podstawa


Liderem na rynku programów do księgowości online jest Taxomatic. To platforma, która oferuje szereg funkcjonalności – od możliwości wystawiania faktur, przez intuicyjną obsługę i rozliczanie własnej firmy, aż po skomplikowane narzędzie dla księgowych ze specjalnym modułem zarządzania biurem rachunkowym. Co to daje małemu przedsiębiorcy?

Zacznijmy od podstawowych wymagań, jakie powinien posiadać darmowy program księgowy dla małych firm.

 

 

Na pewno musimy zacząć od wystawiania faktur. To codzienność przedsiębiorcy – niezależnie od tego, czy wystawia kilka, kilkanaście czy kilkaset dokumentów dziennie, proces ten musi być sprawny i intuicyjny. Nie może on sprawiać przedsiębiorcy dodatkowego kłopotu – dodatkowego, to znaczy także obsługiwanego przez inny program. Małej firmy nie stać na instalowanie kilku różnych platform, z których każda będzie obsługiwała inną część działalności firmy. Nawet jeśli wszystkie one są darmowe, to każde wylogowanie, zalogowanie, zmiana panelu, hasła… to niepotrzebne komplikacje, w których łatwo się pogubić, a na pewno nie warto marnować na nie czasu.

 

Jedna platforma – jeden login

 

Taxomatic to program księgowy, który – jak już wspomnieliśmy - łączy wszystkie niezbędne funkcjonalności. Daje to przedsiębiorcy możliwość rozwoju działu księgowości równolegle do rosnącej firmy. Oczywiście na początku działalności nikt o tym nie myśli, ale każdy doświadczony właściciel wie, jak trudno przenieść albo zmienić księgowość, kiedy zmusza nas do tego rozrastająca się firma.

 

Dzięki Taxomatic, na start naszego biznesu dostajemy darmowy program księgowy dla małych firm. Pozwala on nam m.in. wystawiać faktury. Umożliwia także prowadzenie – w intuicyjny sposób – obsługi księgowej własnej firmy. Z kolei kiedy ta zacznie się rozrastać, a my stwierdzimy, że czas na zatrudnienie księgowej, albo wynajęcie biura rachunkowego, przeniesienie obsługi jest banalnie proste. Wystarczy w programie podać maila nowej księgowej. Od razu otrzyma ona dostęp do wszystkich dokumentów i poprzednich danych.

 

Wybierając darmowy program księgowy dla małych firm warto zwrócić uwagę na coś jeszcze. Chodzi o jego dodatkowe możliwości. W przypadku tradycyjnych platform ograniczają się one właściwie do wspomnianego wystawiania faktur. Z kolei nowe technologie otworzyły przed producentami takiego oprogramowania dodatkowe możliwości.

 

I tak wspomniany już Taxomatic oferuje m.in. bezpłatne i automatyczne aktualizacje. Chodzi o bieżące dostosowywanie programu do zmieniającego się prawa i nowych przepisów. Poza tym Taxomatic może być obsługiwany na wszystkich urządzeniach z dostępem do Internetu – na komputerze, laptopie, tablecie, a nawet na smartfonie. Działa w technologii online, więc nie musi być nigdzie instalowany – dzięki temu unikamy kosztów związanych z informatykiem, serwerami, komputerami dla pracowników itp. Poza tym Taxomatic oferuje szereg usług dodatkowych – od wysyłki listów Poczty Polskiej bez chodzenia na pocztę, przez sprawdzanie wypłacalności kontrahenta we wszystkich dostępnych bazach, aż po elektroniczne wprowadzanie faktur, które pozwala uniknąć zawożenia dokumentów do księgowej.

 

Taxomatic to po prostu nie tylko darmowy program księgowy dla małych firm. To platforma, która pozwala kontrolować firmę i łatwiej nią zarządzać.

 

 

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą w Polsce, Taxomatic przygotował swoją tarczę antykryzysową dla obecnych i nowych klientów. Program będzie dostępny za 0 zł przez 6 miesięcy.

 

Jak skorzystać z promocji?

 

  1. Wyślij maila na tarcza@taxomatic.pl
  2. Otrzymasz kod rabatowy.
  3. Podczas płatności za pakiet wpisz kod - przedłuży ważność Twojego konta o 6 miesięcy.
  4. To wszystko :) 

Zainteresował temat?

0

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat