artykuł sponsorowany

Jak wybierać zabawki edukacyjne? Pomysły na prezenty dla dzieci

Piątek, 12 lutego 2021 651
Zabawki edukacyjne to zawsze dobry pomysł na prezent. Poza godzinami zabawy podarujesz dziecku także trening wielu umiejętności, które przydają się na co dzień. Jak wybierać zabawki edukacyjne, by prezent był trafiony?

Zabawki, które rozwijają umysł

By wspierać trening koncentracji u dziecka, warto postawić na puzzle oraz układanki geometryczne, zabawki logiczne i matematyczne. Polecamy szczególnie takie, które pozwalają nie tylko na swobodną zabawę, ale i na rozwiązywanie konkretnych zadań. Coraz popularniejsze są zestawy do nauki kodowania – dziecko doskonale się bawi i jednocześnie intensywnie trenuje logiczne myślenie.


Zabawki, które ćwiczą sprawność ruchową

Dobrym prezentem stymulującym rozwój zdolności manualnych są np. masy plastyczne o ciekawych właściwościach fizycznych, piasek kinetyczny albo zabawki edukacyjne, które polegają na precyzyjnym układaniu elementów (np. dla zachowania zabawki w równowadze albo tworzenia obrazków z niewielkich kołeczków). Ogólną sprawność i koordynację rozwijają zaś wszelkie pojazdy – jeździki, rowerki, hulajnogi czy deskorolki. A może przyrządy do treningu równowagi, takie jak dziecięce szczudła albo piłki do skakania?

Zabawki wspierające kreatywność

Talent artystyczny dziecka doskonale rozwijać będą farby. Warto znaleźć takie, które mają ciekawe właściwości i które można wykorzystywać na różne sposoby, np. do malowania również po ciele. Sprawdzą się też inne przybory plastyczne – kreatywne nożyczki, kleje, papiery, wstążki, pompony, bibuła… Dosłownie wszystko, z czego można stworzyć niepowtarzalne dzieło sztuki.


Zabawki edukacyjne kształtujące umiejętności społeczne

Zabawki, które ułatwiają dziecku wcielanie się w różne role, niezwykle korzystnie wpływają na jego rozwój społeczny. Jakie? Zabawkowa kuchnia, sklepowa kasa, zestaw mały lekarz, a także – a może przede wszystkim – lalki i przytulanki, na których maluch może ćwiczyć nowo nabywane umiejętności albo uczynić z nich swojego powiernika. Starszym dzieciom można z kolei podarować gry kooperacyjne, które uczą współpracy i sztuki negocjacji.


Jakie zabawki edukacyjne sprawdzają się zawsze?

Najlepszym prezentem edukacyjnym dla dzieci w każdym wieku są klocki. Od najprostszych drewnianych klocków dla najmłodszych, przez klasyczne klocki cegiełki, aż po rozmaite zestawy klocków konstrukcyjnych, z których można budować skomplikowane konstrukcje, a nawet wprawiać je w ruch. Klocki uczą wszystkiego po trochu – skupienia, precyzji ruchów oraz logicznego i twórczego myślenia. To najlepszy wybór na prezent, także dla tych dzieci, których nie zna się zbyt dobrze.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do wyboru ciekawych zabawek edukacyjnych!


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat