Jak urzędnicy robią zakupy?

Strefa FM Wtorek, 25 lipca 201721 6841
Coraz większą popularnością cieszy się internetowa platforma zakupowa działająca w piotrkowskim magistracie. Urzędnicy za jej pomocą kupują między innymi sprzęt komputerowy czy oprogramowanie. Niedawno zamówili apaszki z logiem 800-lecia miasta.

- Do tej pory przedsiębiorcy musieli wchodzić na strony i wyszukiwać te ogłoszenia. W tej chwili sama rejestracja spowoduje, że przedsiębiorca będzie widział, co jest ogłoszone. Nie będzie musiał wyszukiwać, kupować dodatkowych narzędzi, które będą mu dawały informację, że takie zamówienie miasto właśnie ogłosiło – tłumaczy Ewa Tymińska, kierownik Referatu Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta w Piotrkowie.

 

Platforma zakupowa nie działa jak klasyczna aukcja internetowa. Proponowane przez przedsiębiorców ceny widoczne są dopiero po zakończeniu postępowania. - Ze względu na przejrzystość całej sprawy, zdecydowaliśmy, że oferty będą widoczne w momencie ich otwarcia w terminie wskazanym w zapytaniu ofertowym – dodaje.

 

Do tej pory na platformie zakupowej przeprowadzono ponad 30 transakcji.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ambitny ~Ambitny (Gość)25.07.2017 16:12

Co za marny temat. Może by taki napisać: jak urzędnicy dostają się na stanowiska? Wszyscy wiedzą że po znajomości ale nikt tego nie napisze ....

91


do jak urzędnicy robią zakupy ~do jak urzędnicy robią zakupy (Gość)26.07.2017 10:27

we wtorek i piątek widzę ich na hali targowej w godzinach pracy ,a w resztę dni tygodnia to nie wiem

40


Zanzi ~Zanzi (Gość)26.07.2017 07:36

Fascynujący temat... Jak zresztą wszystko, co robią urzędnicy :)

42


gość ~gość (Gość)25.07.2017 10:59

Urzędnicy robią zakupy we wtorki i piątki na hali targowej-mają blisko to wyskakują w czasie pracy.Widziałam już nie jeden raz urzędników z UM na hali.

133


97-300 97-300ranga25.07.2017 20:20

Bzdety.

02


anty ~anty (Gość)25.07.2017 19:13

a kogo to obchodzi?? Jak urzędnicy dostają się do pracy??

50


DerDieDas ~DerDieDas (Gość)25.07.2017 18:45

A gdzie ta platforma się mieści bo tyle o niej napisane tylko nie wiadomo gdzie jej szukać

30


znakomicie! ~znakomicie! (Gość)25.07.2017 12:54

To może poszukajcie tam ofert kupna mediateki. MOże znajdziecie coś tańszego?

71


Michał P. ~Michał P. (Gość)25.07.2017 09:50

Bez czytania odpowiem na pytanie - jak urzędnicy robią zakupy?
Milton Friedman (Noblista z ekonomii) wyróżnił 4 sposoby wydawania pieniędzy:
1 Własne pieniądze, na własne potrzeby – np. obiad w restauracji. Szczególną uwagę przewiązujemy do tego, aby smacznie zjeść, ale nie wydać nadmiernie dużo pieniędzy.
2 Własne pieniądze, na cudze potrzeby – np. kupno prezentu dla przyjaciela. Staramy aby zakupiona przez nas rzeczy była maksymalnie tania – kwestia jakości schodzi na drugi plan. Nie przywiązuje człowiek tak dużej uwagi do prezentów, niż do rzeczy które kupuje dla siebie.
3 Cudze pieniądze, na własne potrzeby – np. obiad płacony z firmowej karty kredytowej. Priorytetem w wyborze dania jest jego smak, bądź prestiż. W ogóle nie zastanawiamy się nad jego ceną – im drożej, tym lepiej. Jesteśmy bardzo dokładni, aby dostać to, czego oczekujemy.
4 Cudze pieniądze, na cudze potrzeby – np. nauczyciel w państwowej szkole, lekarz zlecający drogie badania, urzędnik decydujący o wybudowaniu nowej drogi.
-------------------------------------------------------------------------------
Czwarty sposób wydawania pieniędzy jest najgorszy!!!
-------------------------------------------------------------------------------
Wniosek:
Urzędnicy MUSZĄ wydawać pieniądze w sposób najgorszy z możliwych. Taka już jest natura człowieka (nie wspominając nawet o naturze urzędnika, żyjącego na cudzy koszt).

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat