Jak urządzić taras

Kraj Środa, 20 grudnia 20171 5126
Nie ma wątpliwości, że bajeczne tarasy skutecznie zapierają dech w piersiach. Chcesz stworzyć aranżację jak ze snu? Zobacz, jak urządzić taras marzeń.

Wbrew pozorom dobrze zaaranżowany taras spełnia szereg praktycznych funkcji i wcale nie jest tak trudny w wykonaniu jak mogłoby się początkowo wydawać. Nic więc dziwnego, że bajeczny taras jest marzeniem wielu osób.

Jak urządzić taras

Przy odpowiednim planie, urządzanie tarasu może być proste i przyjemne. Należy jednak zaznaczyć, że prawdziwie funkcjonalna i designerska część wypoczynkowa musi spełniać odpowiednie normy. Sprawdź, jak urządzić wyjątkowy taras i stwórz idealną przestrzeń wypoczynkową.

Odpowiednie podłoże

Podłoże tarasowe jest jednym z elementów, które musi być dobierane z wyjątkowym rozmysłem. A wszystko dlatego, że to właśnie jego jakość i struktura, w głównej mierze będą odpowiadały za całościowy komfort użytkowania tarasu. Warto tutaj zaznaczyć, że niewygodne, uwierające w stopy, a nawet łatwo brudzące podłoże tarasowe może przysporzyć nam naprawdę wiele problemów. A do tego skutecznie uniemożliwi dobrą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Styl tarasu

Wybierając styl całej aranżacji powinniśmy pamiętać, że taras nie jest osobnym tworem, lecz można by go określić swego rodzaju przedłużeniem domu. Właśnie z tego względu taras powinien współgrać z panującą w części mieszkalnej aranżacją wnętrz. W ostatnich latach najpopularniejsze aranżacje tarasu wyrażają styl minimalistyczny, a także styl romantyczny. Niektórzy decydują się nawet na fuzję tych modnych koncepcji, aby stworzyć niepowtarzalny wystrój tarasu.

Ochrona przed słońcem

Obowiązkowym elementem każdego tarasu powinna być skuteczna ochrona przed słońcem. W tym celu niektórzy decydują się specjalne zadaszenie w postaci wiaty, a inni po prostu sięgają rozłożysty parasol przeciwsłoneczny. Wybierając zadaszenie warto kierować się nie tylko obowiązującym stylem, ale przede wszystkim indywidualnymi potrzebami.

Ochrona przed wiatrem

Aby spędzić spokojne i niczym niezakłócone chwile na tarasie należy skutecznie ochronić się przed wiatrem. Za skuteczne, a zarazem designerskie osłony przeciwwiatrowe na taras służą klasyczne i jednocześnie jakże modne w ostatnich latach drewniane peragole.

Meble do ogrodu

Wbrew pozorom meble na taras powinny być wybierane niemalże na samym końcu, czyli po tym jak określimy styl i powstanie już swego rodzaju plan aranżacji tarasu, ale jeszcze zanim zakupimy ozdoby na taras. Idealne meble na taras są nie tylko wygodne i designerskie, ale powinny być także wytrzymałe i wysoce odporne na warunki atmosferyczne. Najlepszym rozwiązaniem okazują się piękne meble do ogrodu, które spełniają wysokie standardy designu i jakości.

Ozdoby na taras

Bez względu na styl tarasu najlepsze okażą się ozdoby tarasowe o minimalistycznym wydźwięku i w niewielkiej ilości. W ostatnim czasie najpopularniejsze okazują się pojedyncze kamienie, piękne rzeźby, a także malownicze lampiony. Tarasowe ozdoby nawet w niewielkiej ilości potrafią nadać wyrazistości i oryginalności całej aranżacji.

 

/Artykuł powstał we współpracy z firmą homegarden.com.pl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tomek_ogonek ~tomek_ogonek (Gość)21.12.2017 12:53

To się nazywa - artykuł na czasie! Święta Bożego Narodzenia, Art. 7, Krajowa Rada Sądownictwa, Sąd Najwyższy..... co tam - poczytajmy jak urządzić taras! Brawo WY !

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat