ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak urządzić przydomowy warsztat samochodowy?

Wtorek, 24 listopada 2020 766
W przypadku drobnej awarii samochodu wielu właścicieli samochodów lubi zaglądać pod maskę i samodzielnie naprawiać auto. Ale trzeba mieć do tego odpowiednie warunki – miejsce i narzędzia.

Aby urządzić przydomowy warsztat samochodowy, nie potrzeba osobnego pomieszczenia i dużych nakładów finansowych. Można dopasować do własnych potrzeb garaż, piwnicę lub inne pomieszczenie gospodarcze. Pomieszczenie musi posiadać dobrą wentylację. Koniecznie trzeba zadbać o właściwe rozplanowanie przestrzeni, o rozmieszczenie wszystkich mebli, sprzętów i narzędzi.

 

Meble warsztatowe

 

Przy zakupie mebli warsztatowych należy zwracać uwagę na to, aby były one wytrzymałe. W warsztacie muszą znaleźć się solidne meble odporne na przeciążenia i na uszkodzenia. Najlepiej wybrać meble metalowe – metalowe szafki i regały warsztatowe.

Na meblach do warsztatu nie warto oszczędzać. Tanie meble niskiej jakości szybko się zużywają, są podatne na uszkodzenia i szybko nadają się do wyrzucenia. Do warsztatu nie nadają się też meble niepotrzebne już w domu. 

Warto postarać się też o pojemniki, wieszaki na narzędzia, pudełka. Tego typu akcesoria pomogą utrzymać ład i porządek w warsztacie oraz ułatwią pracę. 

Niezbędnym elementem wyposażenia przydomowego warsztatu samochodowego jest wygodny blat roboczy o odpowiednich dostosowanych do wielkości pomieszczenia  rozmiarach. Blat powinien się znajdować w miejscu z dostępem do gniazdka elektrycznego, aby można było podłączyć elektronarzędzia. 

 

Oświetlenie

 

Trzeba też zwrócić uwagę na dobre oświetlenie. Najlepsze jest światło dzienne, ale po zapadnięciu zmroku przyda się lampa, która oświetli całe wnętrze. Warto postarać się też o ruchomą lampę pomocną podczas wszelkich prac manualnych, przy których wymagana jest szczególna dokładność. 

 

Narzędzia

 

Narzędzia to niezbędny element wyposażenia zarówno profesjonalnego warsztatu, jak i warsztatu na  własny, domowy użytek. Koniecznie należy zainwestować w komplet kluczy, w ściągacze, śrubokręt, podnośnik, imadło, podkładki, śruby. W warsztacie nie powinno zabraknąć apteczki i gaśnicy. 

Jeżeli w warsztacie planujemy wykonywać prace lakiernicze, pomieszczenie musi posiadać bardzo dobrą wentylację. Do łatania drobnych usterek w karoserii nie potrzeba specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości preparaty do czyszczenia, do konserwacji oraz do usuwania rys z karoserii samochodów.


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat