Jak transfery czołowych zawodniczek, wpłyną na formę Piotrcovii?

Tydzień Trybunalski Czwartek, 22 kwietnia 202110 1928
Poważne ruchy kadrowe na najbliższy sezon szykują się w MKS Piotrcovii. Zespół ma opuścić kilka zawodniczek, a ich miejsce zajmą nowe szczypiornistki. Jak te transfery wpłyną na obecną i przyszłą formę klubu? Rozmawialiśmy o tym z Agatą Cecotką (Wypych), która w zespole z Piotrkowa Trybunalskiego spędziła 14 lat, będąc czołową postacią klubu.
fot. MKS Piotrcovia

 

Ten sezon dla Piotrcovii w PGNiG Superlidze Kobiet, jest wyjątkowo udany. Nie może więc dziwić fakt, że zawodniczki stanowiące o sile drużyny, znalazły się na celowniku innych ekip. Z Piotrkowa po obecnym sezonie mają wyjechać Romana Roszak, Oktawia Płomińska, Daria Szynkaruk oraz Victoria Macedo. - W tym sezonie, te przyszłe transfery nie powinny wpłynąć na formę drużyny. Dziewczyny wciąż mają obowiązujące kontrakty z Piotrcovią i myślę, że do końca będą chciały dawać z siebie wszystko na parkiecie. Będą walczyć o to, by ostateczny wynik w lidze był jak najlepszy. Jeżeli chodzi zaś o przyszły sezon to warto przypomnieć o tym, że poczyniono też ruchy transferowe, które wzmocnią nasz team. Mówimy o bardzo ciekawych zawodniczkach. Wierzę, że trener poukłada zespół taktycznie w taki sposób, że nie odczujemy znacznej różnicy - Mówi Agata Cecotka.

 

Jeśli chodzi o szczypiornistki, które mają wzmocnić Piotrcovię, wiemy już, że będą to Joanna Waga, Justyna Świerczek, Patrycja Królikowska oraz Natalia Fesdorf. - Moim zdaniem prawdziwym hitem transferowym jest sprowadzenie Asi Wagi, która obecnie jest niekwestionowaną liderką Startu Elbląg. Bez niej zespół w zasadzie nie istnieje. Ona na pewno wniesie do Piotrkowa bardzo wiele jakości. Jednak pozostałe zawodniczki, również dały się już poznać kibicom w naszym kraju i powinny udanie zastąpić dziewczyny, które odchodzą do Lublina czy Kobierzyc - dodaje była wieloletnia zawodniczka Piotrcovii, która wierzy w to, że zespół stać w tym roku na bardzo dobry wynik w lidze. - Uważam, że wszystko jest w rękach i nogach dziewczyn, ponieważ strata do podium nie jest duża. Czwarta pozycja jest niezagrożona, ale na pewno realne jest wskoczenie co najmniej o jedno oczko wyżej. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca tracą punkty, a urwać je im, może jeszcze także nasz zespół. Medal jest zatem na pewno w zasięgu.

 

Już w najbliższych tygodniach Piotrcovia podejmie u siebie trzecią w zestawieniu Superligi, Perłę Lublin (23 kolejka) oraz na wyjeździe drugi KPR Gminy Kobierzyce (25 kolejka). Wcześniej jednak, w ramach 22 serii gier, piotrkowianki stawią czoła zmierzającym pewnie po Mistrzostwo Polski aktualnym liderkom tabeli, czyli zespołowi Zagłębia Lubin. Ten mecz zaplanowano na niedzielę (25 kwietnia), start o 14:30.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

.... ~.... (Gość)22.04.2021 15:07

Najważniejsze to dać z siebie wszystko w ostatniej fazie sezonu. Walka, walka i jeszcze raz walka o zwycięstwo w każdym meczu; szansa na medal (może niewielka, ale jednak). Co do przyszłego sezonu to nie ma co teraz wyrokować. Szkoda odejść - zwłaszcza Oktawii, ale cóż taki jest sport. Oby w kolejnym sezonie nie było gorzej. Otwarte pytanie czy to już koniec roszad kadrowych czy nie. Pozostaje kwestia Magdy Więckowskiej, która jest tylko na wypożyczeniu, a jej macierzysty klub z pewnością awansuje do superligi.
Abstrahując od wszystkiego to ten sezon już teraz dostarczył nam sporo pozytywnych emocji i oby tak dalej. Powodzenia dziewczyny w kolejnych spotkaniach!!!

40


Benio ~Benio (Gość)22.04.2021 13:22

Słowa uznania za rozwalenie zespołu. Bilans pozyskanych zdecydowanie mniejszy od ogromnych strat.

14


Prorokkk ~Prorokkk (Gość)22.04.2021 11:02

Wkoncu napisali o tym że zawodniczki odchodzą, bo do tej pory jak o tym wspominalem nikt nie wierzył. Ale również przychodzą nowe, to fajnie

43


ler. ~ler. (Gość)22.04.2021 11:41

Słowa uznania dla Pana Prezesa. Oby tak dalej. Powodzenia.

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat